JUNIOR CARNIVAL PLACINGS & POINTSCORES

2016 - 2017 SEASON

Previous
Next

PAMBULA JUNIOR CARNIVAL PLACINGS
19th FEBRUARY 2017

EVENTS 1ST PLACE 2ND PLACE 3RD PLACE 4TH PLACE 5TH PLACE 6TH PLACE
Under 12 Male Board Riding Harry Barrington BROULEE Jack McCaughtrie NAROOMA Alex Cook MORUYA Ollie Meaker TATHRA    
Under 12 Female Board Riding Eliza Marks PAMBULA Kyarna Boulton TATHRA        
Under 14 Male Board Riding Tullen Ford TATHRA          
Under 14 Female Baord Riding Luella Boulton TATHRA          
Under 8 Male Wade Jesse Jenkins MORUYA Oskar Cookson PAMBULA Arlo Stafford MORUYA James Collins BATEMANS BAY Joel Constable NAROOMA Ethan Bromwich NAROOMA
Under 8 Female Wade Emma Fraser PAMBULA Sierra Cowley NAROOMA Kymiah Stewart NAROOMA Lizzy Barrington BROULEE Chelsea Tyrrell NAROOMA Micah Parnell PAMBULA
Under 8 Male Wade Relay PAMBULA NAROOMA BROULEE      
Under 8 Female Wade Relay NAROOMA B NAROOMA A BROULEE PAMBULA A PAMBULA B  
Under 9 Boys Wade Charlie Samsa BROULEE Hayden Walters JINDABYNE Leo Weymans MORUYA Johnny Constable NAROOMA Jake James JINDABYNE  
Under 9 Female Wade Harmony Cannon NAROOMA Isabel Nagel MORUYA Sara James NAROOMA Lucy Perry NAROOMA Faye Grant BROULEE Charlee Thomson NAROOMA
Under 9 Wade Relay JINDABYNE NAROOMA        
Under 9 Male Surf Sam Blake BATEMANS BAY Kaleb Miles NAROOMA Jontae Thompson PAMBULA Josh Van Dam BROULEE Jesse Smith TATHRA Felix Warren BROULEE
Under 9 Female Surf Rogue Constable NAROOMA Elly-Sky DulhuntyPAMBULA Mackenzie Morse PAMBULA Faith Matthews BERMAGUI Bella Tsogas PAMBULA Sari Bridgeman BROULEE
Under 10 Male Surf Darcy Woodley TATHRA Harry Barrington BROULEE Sonny Dudley NAROOMA Jet Love BATEMANS BAY Alex Cook MORUYA Joey Cowley NAROOMA
Under 10 Female Surf Emily Walker PAMBULA Sophie Bolton MORUYA Makynli Dale BROULEE Jade Wilson NAROOMA Keira McCaughtrie NAROOMA Vivian Crick MORUYA
Under 11 Male Surf Jack Caldwell PAMBULA Hugh Campbell Jones PAMBULA Nathan Price BROULEE Jorge Constable NAROOMA Lachie Harvey PAMBULA Angus MacPhail BATEMANS BAY
Under 11 Female Surf Tarren Elliott BROULEE Halle Constable NAROOMA Arusha Chew BROULEE Zimi Lyras BATEMANS BAY Willow Purcell PAMBULA Abby Fraser PAMBULA
Under 12 Male Surf Jackson Blake BATEMANS BAY Kai Holt PAMBULA Harrison Woodley TATHRA Patrick Broe PAMBULA Samuel Jenkins MORUYA Sebastian Purcell PAMBULA
Under 12 Female Surf Keira Lenehan BROULEE Kyarna Boulton TATHRA Hannah Campbell BROULEE Zoe Chapple TATHRA Niamh O'Duibhir PAMBULA Emma Corcoran BROULEE
Under 13 Male Surf Aiden Miles NAROOMA Riley Stafford MORUYA Angus Patmore NAROOMA Callum Elliott BROULEE Lochlann O'Duibhir PAMBULA Rhys Flood BROULEE
Under 13 Female Surf Kirra Dale BROULEE Elli Beecham NAROOMA Teagan Firle JINDABYNE Ava Weymans MORUYA Olivia Burke JINDABYNE Zali Lavender PAMBULA
Under 14 Male Surf Angus Knight BATEMANS BAY Ethan Anderson NAROOMA Sam O'Keeffe BROULEE Christian Filmer BROULEE Sam Reedy BATEMANS BAY Jack Newton NAROOMA
Under 14 Female Surf Luella Boulton TATHRA Tilly Lee BROULEE Darcy Coppin MORUYA Anna Rogerson NAROOMA    
Under 9 Male Board Sam Blake BATEMANS BAY Bray Constable NAROOMA Jontae Thompson PAMB Daniel Betts NAROOMA Ryan Ogilvie PAMBULA Felix Warren BROULEE
Under 9 Female Board Rogue Constable NAROOMA Lara Elliott BROULEE Elli-Sky Dulhunty PAMBULA Bella Tsogas PAMBULA Claire Ovington NAROOMA Heidi Van Bracht TATHRA
Under 10 Male Board Darcy Woodley TATHRA Harry Barrington BROULEE Sam Patmore NAROOMA Alex Cook MORUYA Tom Foat NAROOMA Sonny Dudley NAROOMA
Under 10 Female Board Emily Walker PAMBULA Sophie Bolton MORUYA Jade Wilson NAROOMA Makynli Dale BROULEE Macy Don NAROOMA Isabella Lopresti BROULEE
Under 11 Male Board Jorge Constable NAROOMA Hugh Campbell Jones PAMBULA Jack Caldwell PAMBULA Flynn Whitby PAMBULA Lachie Harvey PAMBULA Travis Fairweather BROULEE
Under 11 Female Board Halle Constable NAROOMA Carly Van Bracht TATHRA Tarren Elliott BROULEE Zimi Lyras BATEMANS BAY Willow Purcell PAMBULA Abby Fraser PAMBULA
Under 12 Male Board Jackson Blake BATEMANS BAY Patrick Broe PAMBULA Harrison Woodley TATHRA Jack McCaughtrie NAROOMA Zac Oglivie PAMBULA Ollie Meaker TATHRA
Under 12 Female Board Keira Lenehan BROULEE Kyarna Boulton TATHRA Sienna Anderson NAROOMA Niamh O'Duibhir PAMBULA Hannah Campbell BROULEE Caitlin Don NAROOMA
Under 13 Male Board Rhys Flood BROULEE Angus Patmore NAROOMA Jake Walker-Tutty BROULEE Thor Weston NAROOMA Lochlann O'Duibhir PAMBULA Riley Stafford MORUYA
Under 13 Female Board Kirra Dale BROULEE Elli Beecham NAROOMA Anna Hosking BROULEE Teagan Firle JINDABYNE Zali Lavender PAMBULA Scarlett Whitaker TATHRA
Under 14 Male Board Christian Filmer BROULEE Ethan Anderson NAROOMA Angus Knight BATEMANS BAY Sam Reedy BATEMANS BAY Geordie Kemp BATEMANS BAY Jack Bennett NAROOMA
Under 14 Female Board Luella Boulton TATHRA Tilly Lee BROULEE Darcy Coppin MORUYA Anna Rogerson NAROOMA    
Under 8 / Under 9 / Under 10 Buchanan Relay BROULEE C NAROOMA A PAMBULA A TATHRA B MORUYA PAMBULA B
Under 11 / Under 12 Cameron Relay TATHRA A PAMBULA A PAMBULA B BROULEE A BROULEE B NAROOMA A
Under 13 / Under 14 Cameron Relay NAROOMA A BROULEE A BROULEE B BATEMANS BAY NAROOMA B PAMBULA
Under 11 Ironman Hugh Campbell Jones PAMBULA Jack Caldwell PAMBULA Oliver Warren BROULEE Lachie Harvey PAMBULA Nathan Price BROULEE Travis Fairweather BROULEE
Under 11 Diamond Lady Tarren Elliott BROULEE Halle Constable NAROOMA Zimi Lyras BATEMANS BAY Willow Purcell PAMBULA Carly Van Bracht TATHRA Arusha Chew BROULEE
Under 12 Ironman Jackson Blake BATEMANS BAY Samuel Jenkins MORUYA Harrison Woodley TATHRA Kai Holt PAMBULA Patrick Broe PAMBULA Sebastian Purcell PAMBULA
Under 12 Diamond Lady Keira Lenehan BROULEE Kyarna Boulton TATHRA Sienna Anderson NAROOMA Niamh O'Duibhir PAMBULA Ruby O'Leary TATHRA Emma Corcoran BROULEE
Under 13 Ironman Callum Elliott BROULEE Aiden Miles NAROOMA Angus Patmore NAROOMA Riley Stafford MORUYA Lochlann O'Duibhir PAMBULA Jake Walker-Tutty BROULEE
Under 13 Diamond Lady Kirra Dale BROULEE Elli Beecham NAROOMA Anna Hosking BROULEE Teagan Firle JINDABYNE Ava Weymans MORUYA Olivia Burke JINDABYNE
Under 14 Ironman Angus Knight BATEMANS BAY Christian Filmer BROULEE Sam O'Keeffe BROULEE Ethan Anderson NAROOMA Geordie Kemp BATEMANS BAY Jack Bennett NAROOMA
Under 14 Diamond Lady Luella Boulton TATHRA Tilly Lee BROULEE Darcy Coppin MORUYA Anna Rogerson NAROOMA    
Under 8 Male Sprint Cosmo O'Leary TATHRA Ethan Bromwich NAROOMA Joel Constable NAROOMA James Collins BATEMANS BAY Oscar Porcaro PAMBULA Jesse Jenkins MORUYA
Under 8 Female Sprint Kymiah Stewart NAROOMA Sierra Cowley NAROOMA Emily Spooner NAROOMA Ava Whitby PAMBULA Jade Potter TATHRA Emma Fraser PAMBULA
Under 8 Beach Relay NAROOMA A NAROOMA B PAMBULA NAROOMA C BROULEE  
Under 9 Male Sprint Daniel Betts NAROOMA Bray Constable NAROOMA Morgan Bromwich NAROOMA Jack Berryman PAMBULA Sam Blake BATEMANS BAY Jontae Thompson PAMBULA
Under 9 Female Sprint Sophie Potts BERMAGUI Rogue Constable NAROOMA Bianca Boag PAMBULA Faith Matthews BERMAGUI Heidi Van Bracht TATHRA Mackenzie Morse PAMBULA
Under 9 Beach Relay NAROOMA A PAMBULA A JINDABYNE PAMBULA B NAROOMA B BROULEE
Under 10 Male Sprint Darcy Woodley TATHRA Sam Patmore NAROOMA Travis Stubbs NAROOMA Sakchham Bishwakarma TATH    
Under 10 Female Sprint Mystery Bennett NAROOMA Sophie Bolton MORUYA Macy Don NAROOMA Liana Stewart NAROOMA Sandy Keith NAROOMA Macie Bos BATEMANS BAY
Under 10 Beach Relay NAROOMA A NAROOMA B BROULEE A BROULEE B NAROOMA C BATEMANS BAY
Under 11 Male Sprint Archer Whitby PAMBULA Flynn Whitby PAMBULA Hugh Campbell JonesPAMBULA Campbell Lovatt PAMBULA Jayden Reyneke PAMBULA Travis Fairweather BROULEE
Under 11 Female Sprint Abby Fraser PAMBULA Willow Purcell PAMBULA Carly Van Bracht TATHRA Halle Constable NAROOMA Eeva Rhee MORUYA Arusha Chew BROULEE
Under 11 Beach Relay BROULEE C NAROOMA TATHRA      
Under 12 Male Sprint Patrick Broe PAMBULA Zac Ogilvie PAMBULA Ollie Meaker TATHRA Liam Mahony NAROOMA Indhi Filmer BROULEE Connor Matterton PAMBULA
Under 12 Female Sprint Sienna Anderson NAROOMA Kailey Jorgensen NAROOMA Caitlin Don NAROOMA Ruby Coppin MORUYA Olivia Anderson BROULEE Keira Lenehan BROULEE
Under 12 Beach Relay PAMBULA NAROOMA BROULEE TATHRA    
Under 13 Male Sprint Aiden Miles NAROOMA Will Berryman PAMBULA Oscar Newton NAROOMA Rhys Flood BROULEE Angus Patmore NAROOMA Mikko Rhee MORUYA
Under 13 Female Sprint Kirra Dale BROULEE Elli Beecham NAROOMA Amrickah Robinson TATHRA Olivia Burke JINDABYNE Anna Hosking BROULEE Zali Lavender PAMBULA
Under 13 Beach Relay BROULEE NAROOMA        
Under 14 Male Sprint Geordie Kemp BATEMANS BAY Jack Bennett NAROOMA Sam Reedy BATEMANS BAY Jack Newton NAROOMA Tullen Ford TATHRA Christian Filmer BROULEE
Under 14 Female Sprint Luella Boulton TATHRA Darcy Coppin MORUYA Anna Rogerson NAROOMA Tilly Lee BROULEE    
Under 14 Beach Relay NAROOMA          
Under 8 Male Flags Cosmo O'Leary TATHRA Lincoln Thompson PAMB Ethan Bromwich NAROOMA Aidan Tyrrell NAROOMA James Collins BATEMANS BAY Arlo Stafford MORUYA
Under 8 Female Flags Emily Spooner NAROOMA Ava Whitby PAMBULA Emma Fraser PAMBULA Mhia Jorgensen NAROOMA Kymiah Stewart NAROOMA Sierra Cowley NAROOMA
Under 9 Male Flags Daniel Betts NAROOMA Morgan Bromwich NAROOMA Jontae Thompson PAMB Sam Blake BATEMANS BAY Bray Constable NAROOMA Jack Berryman PAMBULA
Under 9 Female Flags Rogue Constable NAROOMA Heidi Van Bracht TATHRA Mia Lasscock BROULEE Faith Matthews BERMAGUI Molly MacPhail BATEMANS BAY Sophie Potts BERMAGUI
Under 10 Male Flags Sam Patmore NAROOMA Darcy Woodley TATHRA Travis Stubbs NAROOMA Tom Foat NAROOMA Oscar Ingle JINDABYNE Harry Barrington BROULEE
Under 10 Female Flags Mystery Bennett NAROOMA Sophie Bolton MORUYA Amelia Babidge NAROOMA Macy Don NAROOMA Liana Stewart NAROOMA Kirra McCaughtrie NAROOMA
Under 11 Male Flags Flynn Whitby PAMBULA Archer Whitby PAMBULA Campbell Lovatt PAMBULA Jack Caldwell PAMBULA Lachlan Harvey PAMBULA Hugh Campbell Jones PAMBULA
Under 11 Female Flags Halle Constable NAROOMA Carly Van Bracht TATHRA Madi Ahearn BROULEE Zimi Lyras BATEMANS BAY Sinead McKay PAMBULA Katelyn Haywood NAROOMA
Under 12 Male Flags Patrick Broe PAMBULA Jackson Blake BATEMANS BAY Indhi Filmer BROULEE Ollie Meaker TATHRA Samuel Jenkins MORUYA Liam Mahony NAROOMA
Under 12 Female Flags Sienna Anderson NAROOMA Kailey Jorgensen NAROOMA Ruby Coppin MORUYA Caitlin Don NAROOMA Olivia Anderson BROULEE Hannah Campbell BROULEE
Under 13 Male Flags Rhys Flood BROULEE Aiden Miles NAROOMA Oscar Newton NAROOMA Lochlann O'Duibhir PAMBULA Sam Perry NAROOMA Angus Patmore NAROOMA
Under 13 Female Flags Elli Beecham NAROOMA Kirra Dale BROULEE Zali Lavender PAMBULA Olivia Burke JINDABYNE Anna Hosking BROULEE Ava Weymans MORUYA
Under 14 Male Flags Geordie Kemp BATEMANS BAY Harrison Bromwich NAROOMA Jack Bennett NAROOMA Tullen Ford TATHRA Sam Reedy BATEMANS BAY Ethan Anderson NAROOMA
Under 14 Female Flags Luella Boulton TATHRA Darcy Coppin MORUYA Anna Rogerson NAROOMA      
             
All Age Relay NAROOMA A NAROOMA B TATHRA PAMBULA BATEMANS BAY MORUYA
             
March Past MORUYA JINDABYNE TIED-NAROOMA TIED - BROULEE TIED - TATHRA TIED - PAMBULA
             

PAMBULA JUNIOR CARNIVAL POINTSCORES
19th FEBRUARY 2017

EVENTS BROULEE MORUYA NAROOMA BERMAGUI TATHRA PAMBULA JINDABYNE BATEMANS BAY
Under 12 Male Board Riding 12 8 10   6      
Under 12 Female Board Riding         10 12    
Under 14 Male Board Riding         12      
Under 14 Female Board Riding         12      
Under 8 Male Wade   20 6     10   6
Under 8 Female Wade 6   22     14    
Under 8 Male Wade Relay 8   10     12    
Under 8 Female Wade Relay 8   22     10    
Under 9 Male Wade 12 8 6       14  
Under 9 Female Wade 4 10 28          
Under 9 Wade Relay     10       12  
Under 9 Male Surf 8   10   4 8   12
Under 9 Female Surf 2   12 6   22    
Under 10 Male Surf 10 4 10   12     6
Under 10 Female Surf 8 12 10     12    
Under 11 Male Surf 8   6     26   2
Under 11 Female Surf 20   10     6   6
Under 12 Male Surf   4     8 18   12
Under 12 Female Surf 22       16 4    
Under 13 Male Surf 8 10 20     4    
Under 13 Female Surf 12 6 10     2 12  
Under 14 Male Surf 14   12         16
Under 14 Female Surf 10 8 6   12      
Under 9 Male Board 2   16     12   12
Under 9 Female Board 10   16   2 14    
Under 10 Male Board 10 6 14   12      
Under 10 Female Board 8 10 12     12    
Under 11 Male Board 2   12     28    
Under 11 Female Board 8   12   10 6   6
Under 12 Male Board     6   10 14   12
Under 12 Female Board 16   10   10 6    
Under 13 Male Board 20 2 16     4    
Under 13 Female Board 20   10   2 4 6  
Under 14 Male board 12   12         18
Under 14 Female board 10 8 6   12      
Under 8 / Under 9 / Under 10 Buchanan Relay 12 4 10   6 10    
Under 11 / Under 12 Cameron Relay 10   2   12 18    
Under 13 / Under 14 Cameron Relay 18   16     2   6
Under 11 Male Ironperson 14         28    
Under 11 Diamond Lady 14   10   4 6   8
Under 12 Male Ironperson   10     8 12   12
Under 12 Diamond Lady 14   8   14 6    
Under 13 Male Ironperson 14 6 18     4    
Under 13 Diamond Lady 20 4 10       8  
Under 14 Diamond Lady 10 8 6   12      
Under 14 Ironman 18   8         16
Under 8 Male Sprint   1 9   6 2   3
Under 8 Female Sprint     15   2 4    
Under 8 Beach Relay 2   14     4    
Under 9 Male Sprint     15     4   2
Under 9 Female Sprint     5 9 2 5    
Under 9 Beach Relay 1   8     8 4  
Under 10 Male Sprint     9   9      
Under 10 Female Sprint   5 15         1
Under 10 Beach Relay 7   13         1
Under 11 Male Sprint 1         20    
Under 11 Female Sprint 1 2 3   4 11    
Under 11 Beach Relay 6   5   4      
Under 12 Male Sprint 2   3   4 12    
Under 12 Female Sprint 3 3 15          
Under 12 Beach Relay 4   5   3 6    
Under 13 Male Sprint 3 1 12     5    
Under 13 Female Sprint 8   5   4 1 3  
Under 13 Beach Relay 6   5          
Under 14 Male Sprint 1   8   2     10
Under 14 Female Sprint 3 5 4   6      
Under 14 Beach Relay     6          
Under 8 Male Flags   1 7   6 5   2
Under 8 Female Flags     12     9    
Under 9 Male Flags     13     5   3
Under 9 Female Flags 4   6 4 5     2
Under 10 Male Flags 1   13   5   2  
Under 10 Female Flags   5 16          
Under 11 Male Flags           21    
Under 11 Female Flags 4   7   5 2   3
Under 12 Male Flags 4 2 1   3 6   5
Under 12 Female Flags 3 4 14          
Under 13 Male Flags 6   12     3    
Under 13 Female Flags 6 1 6     4 3  
Under 14 Male Flags     10   3     8
Under 14 Female Flags   5 4   6      
All Age Relay   1 11   4 3   2
March Past 3.5 6 3.5   1.5 1.5 5  
                 
Total 513.5 190 759.5 19 290.5 487.5 69 192
                 
Grand Total                
POINTSCORE CLUB POINTS            
First NAROOMA 759.5            
Second BROULEE 513.5            
Third PAMBULA 487.5            
Fourth TATHRA 290.5            
Fifth BATEMANS BAY 192            
Sixth MORUYA 190            
Seventh JINDABYNE 69            
Eighth BERMAGUI 19