JUNIOR CARNIVAL PLACINGS & POINTSCORES

2016 - 2017 SEASON

Previous
Next

NAROOMA JUNIOR CARNIVAL PLACINGS
29th JANUARY 2017

EVENTS 1ST PLACE 2ND PLACE 3RD PLACE 4TH PLACE 5TH PLACE 6TH PLACE
Under 8 Male Wade James Collins BATEMANS BAY Ethan Bromwich NAROOMA Joel Constable NAROOMA Aidan Tyrrell NAROOMA Drew Marshall BERMAGUI Ollie Burke NAROOMA
Under 8 Female Wade Kymiah Stewart NAROOMA Leila Kreet BROULEE Chelsea Tyrrell NAROOMA Bridie Sealey NAROOMA Mhia Jorgensen NAROOMA Jade Potter TATHRA
Under 8 Male Wade Relay NAROOMA A NAROOMA B BROULEE      
Under 8 Female Wade Relay NAROOMA A NAROOMA B        
Under 9 Boys Wade Charlie Samsa BROULEE Morgan Bromwich NAROOMA Hayden Walters JINDABYNE Ben Dart NAROOMA Ryan Insley-Hasivk TATHRA Jake James JINDABYNE
Under 9 Female Wade Sophie Potts BERMAGUI Amy White BROULEE Mia Lasscock BROULEE Marley Eaton BROULEE Maya Welsford TATHRA Sara James NAROOMA
Under 9 Wade Relay NAROOMA A BROULEE NAROOMA B      
Under 9 Surf Teams NAROOMA B TATHRA A        
Under 11 Surf Teams BROULEE A PAMBULA C NAROOMA A TATHRA A TATHRA B BROULEE B
Under 12 Surf Teams TATHRA A PAMBULA A PAMBULA B BATEMANS BAY A BROULEE A TATHRA B
Under 13 Surf Teams NAROOMA A TATHRA A BROULEE A NAROOMA C PAMBULA A NAROOMA B
Under 14 Surf Teams TATHRA A BROULEE A        
Under 9 Male Surf Kaleb Miles NAROOMA Sam Blake BATEMANS BAY        
Under 9 Female Surf Rogue Constable NAROOMA Lara Elliott BROULEE Heidi Van Bracht TATHRA Claire Ovington NAROOMA Heidi Lever TATHRA Molly MacPhail BATEMANS BAY
Under 10 Male Surf Darcy Woodley TATHRA Sonny Dudley NAROOMA Harry Barrington BROULEE Nathan Costin BROULEE Joey Cowley NAROOMA Sam Patmore NAROOMA
Under 10 Female Surf Emily Walker PAMBULA Giaan Cafe NAROOMA Makynli Dale BROULEE Sophie Bolton MORUYA Georgia Rumball PAMBULA Kirra McCaughtrie NAROOMA
Under 11 Male Surf Jack Caldwell PAMBULA Nathan Price BROULEE Hugh Campbell Jones PAMBULA Angus Carpenter TATHRA Jorge Constable NAROOMA Sam Lever TATHRA
Under 11 Female Surf Tarren Elliott BROULEE Brooke Smith TATHRA Halle Constable NAROOMA Zimi Lyras BATEMANS BAY Arusha Chew BROULEE Willow Purcell PAMBULA
Under 12 Male Surf Jackson Blake BATEMANS BAY Harrison Woodley TATHRA Kai Holt PAMBULA Patrick Broe PAMBULA Sebastian Purcell PAMBULA Sean Costin BROULEE
Under 12 Female Surf Milaina Cafe NAROOMA Keira Lenehan BROULEE Kyarna Boulton TATHRA Niamh O'Duibhir PAMBULA Emma Corcoran BROULEE Yasmin Welsford TATHRA
Under 13 Male Surf Aiden Miles NAROOMA Angus Patmore NAROOMA Lochlann O'Duibhir PAMBULA Anthony Elliot NAROOMA Ben Rogerson NAROOMA Sam Perry NAROOMA
Under 13 Female Surf Kirra Dale BROULEE Zali Smith TATHRA Elli Beecham NAROOMA Poppy Collins TATHRA Bonnie Rouch BROULEE Alex Papadimitrou BROULEE
Under 14 Male Surf Angus Knight BATEMANS BAY Sam O'Keeffe BROULEE Christian Filmer BROULEE      
Under 14 Female Surf Luella Boulton TATHRA Tayla Smith TATHRA Tilly Lee BROULEE Darcy Coppin MORUYA    
Under 9 Male Board Jontae Thompson PAMB Sam Blake BATEMANS BAY Daniel Betts NAROOMA Bray Constable NAROOMA Johnny Constable NAROOMA Fionn O'Duibhir PAMBULA
Under 9 Female Board Rogue Constable NAROOMA Elli-Sky Dulhunty PAMBULA Lara Elliott BROULEE Heidi Van Bracht TATHRA Claire Ovington NAROOMA  
Under 10 Male Board Darcy Woodley TATHRA Harry Barrington BROU Sam Patmore NAROOMA Sonny Dudley NAROOMA Hudson Bromwich NAROOMA Riley Beby BROULEE
Under 10 Female Board Giaan Cafe NAROOMA Emily Walker PAMBULA Jade Wilson NAROOMA Makynli Dale BROULEE Sophie Bolton MORUYA Mystery Bennett NAROOMA
Under 11 Male Board Jorge Constable NAROOMA Hugh Campbell Jones PAMBULA Nathan Price BROULEE Jack Caldwell PAMBULA Cooper Lasscock BROULEE Campbell Lovatt PAMBULA
Under 11 Female Board Halle Constable NAROOMA Tarran Elliott BROULEE Carly Van Bracht TATHRA Eliza Gray NAROOMA Brooke Smith TATHRA Lani Rogerson NAROOMA
Under 12 Male Board Jackson Blake BATEMANS BAY Harrison Woodley TATHRA Jack McCaughtrie NAROOMA Ollie Meaker TATHRA Indhi Filmer BROULEE Patrick Broe PAMBULA
Under 12 Female Board Keira Lenehan BROULEE Niamh O'Duibhir PAMBULA Sienna Anderson NAROOMA Kyarna Boulton TATHRA Caitlin Don NAROOMA Milaina Cafe NAROOMA
Under 13 Male Board Jake Walker-Tutty BROU Lochlann O'Duibhir PAMB Angus Patmore NAROOMA Charlie Daniell BATEMANS BAY Rhys Flood BROULEE Aiden Miles NAROOMA
Under 13 Female Board Kirra Dale BROULEE Lily Berkrey BATEMANS BAY Anna Hosking BROULEE Zali Lavender PAMBULA Elli Beecham NAROOMA Poppy Collins TATHRA
Under 14 Male Board Christian Filmer BROULEE Harrison Bromwich NAROOMA Ethan Anderson NAROOMA Sam O'Keeffe BROULEE Angus Knight BATEMANS BAY Sam Reedy BATEMANS BAY
Under 14 Female Board Luella Boulton TATHRA Tilly Lee BROULEE Anna Rogerson NAROOMA Darcy Coppin MORUYA    
Under 9 / Under 10 Board Rescue BROULEE NAROOMA A NAROOMA B PAMBULA A PAMBULA B  
Under 11 / Under 12 Board Rescue NAROOMA A PAMBULA A TATHRA PAMBULA B NAROOMA B NAROOMA C
Under 13 / Under 14 Board Rescue NAROOMA A BROULEE A TATHRA NAROOMA B NAROOMA C BROULEE B
Under 11 Ironman Hugh Campbell Jones PAMBULA Nathan Price BROULEE Jack Caldwell PAMBULA Jorge Constable NAROOMA Angus Carpenter TATHRA Angus MacPhail BATEMANS BAY
Under 11 Diamond Lady Tarren Elliott BROULEE Halle Constable NAROOMA Bonnie Bradley MORUYA Zimi Lyras BATEMANS BAY Carly Van Bracht TATHRA Lani Rogerson NAROOMA
Under 12 Ironman Jackson Blake BATEMANS BAY Harrison Woodley TATHRA Kai Holt PAMBULA Patrick Broe PAMBULA Sebastian Purcell PAMBULA Sean Costin BROULEE
Under 12 Diamond Lady Keira Lenehan BROULEE Kyarna Boulton TATHRA Sienna Anderson NAROOMA Milaina Cafe NAROOMA Emma Corcoran BROULEE Caitlin Don NAROOMA
Under 13 Ironman Aiden Miles NAROOMA Charlie Daniell BATEMANS BAY Angus Patmore NAROOMA Lochlann O'Duibhir PAMBULA Jake Walker-Tutty BROULEE Oscar Newton NAROOMA
Under 13 Diamond Lady Kirra Dale BROULEE Elli Beecham NAROOMA Lily Berkrey BATEMANS BAY Zali Smith TATHRA Brooke Stubbs NAROOMA Poppy Collins TATHRA
Under 14 Ironman Christian Filmer BROULEE Ethan Anderson NAROOMA Sam O'Keeffe BROULEE Jack Newton NAROOMA    
Under 14 Diamond Lady Luella Boulton TATHRA Tilly Lee BROULEE Anna Rogerson NAROOMA      
Under 8 Male Sprint Cosmo O'Leary TATHRA Ethan Bromwich NAROOMA James Wearne NAROOMA Zane Ziviani NAROOMA Drew Marshall BERMAGUI Joel Constable NAROOMA
Under 8 Female Sprint Leila Kreet BROULEE Kymiah Stewart NAROOMA Michaela Fitzpatrick MORUYA Emily Spooner NAROOMA Sierra Cowley NAROOMA Chelsea Tyrrell NAROOMA
Under 8 Beach Relay NAROOMA A NAROOMA B BROULEE NAROOMA C    
Under 9 Male Sprint Morgan Bromwich NAROOMA Sam Blake BATEMANS BAY Daniel Betts NAROOMA Ryan Insley-Hasivk TATHRA Jontae Thompson PAMBULA Jordon Holzhauser NAROOMA
Under 9 Female Sprint Sophie Potts BERMAGUI Elli-Sky Dulhunty PAMBULA Rogue Constable NAROOMA Heidi Van Bracht TATHRA Claire Ovington NAROOMA Mia Lasscock BROULEE
Under 9 Beach Relay NAROOMA A NAROOMA C NAROOMA B TATHRA PAMBULA BROULEE
Under 10 Male Sprint Sam Patmore NAROOMA Darcy Woodley TATHRA Travis Stubbs NAROOMA Sakshham Bishwakarma TATHRA Saul Dolphin BROULEE Nathan Costin BROULEE
Under 10 Female Sprint Mystery Bennett NAROOMA Sophie Bolton MORUYA Macy Don NAROOMA Sandy Keith NAROOMA Makynli Dale BROULEE Giaan Cafe NAROOMA
Under 10 Beach Relay NAROOMA A NAROOMA B NAROOMA C BROULEE NAROOMA D BATEMANS BAY
Under 11 Male Sprint Archer Whitby PAMBULA Flynn Whitby PAMBULA Hugh Campbell Jones PAMBULA Campbell Lovatt PAMBULA Zane Curven BERMAGUI Thomas Hills BERMAGUI
Under 11 Female Sprint Eliza Gray NAROOMA Evie Schwarz MORUYA Willow Purcell PAMBULA Brooke Smith TATHRA Ruby Efraemson NAROOMA Charlotte Stubbs NAROOMA
Under 11 Beach Relay PAMBULA NAROOMA A BROULEE TATHRA MORUYA NAROOMA B
Under 12 Male Sprint Patrick Broe PAMBULA Jackson Blake BATEMANS BAY Indhi Filmer BROULEE Harrison Woodley TATHRA Ollie Meaker TATHRA Liam Mahony NAROOMA
Under 12 Female Sprint Sienna Anderson NAROOMA Kailey Jorgensen NAROOMA Caitlin Don NAROOMA Milaina Cafe NAROOMA Ruby Coppin MORUYA Yasmin Welsford TATHRA
Under 12 Beach Relay NAROOMA A NAROOMA B TATHRA PAMBULA BROULEE  
Under 13 Male Sprint Aiden Miles NAROOMA Rhys Flood BROULEE Angus Patmore NAROOMA Charlie Daniell BATEMANS BAY Malaki Stedman BATEMANS BAY Lochlann O'Duibhir PAMBULA
Under 13 Female Sprint Zali Smith TATHRA Elli Beecham NAROOMA Kirra Dale BROULEE Alex Papadimitriou BROULEE Amrickah Robinson TATHRA Poppy Collins TATHRA
Under 13 Beach Relay NAROOMA TATHRA BROULEE A BROULEE B    
Under 14 Male Sprint Geordie Kemp BATEMANS BAY Jack Bennett NAROOMA Harrison Bromwich NAROOMA Ethan Anderson NAROOMA Jack Newton NAROOMA TIED A Knight & S Reedy BATEMANS BAY
Under 14 Female Sprint Luella Boulton TATHRA Anna Rogerson NAROOMA Darcy Coppin MORUYA Tilly Lee BROULEE    
Under 14 Beach Relay NAROOMA A BATEMANS BAY NAROOMA B      
Under 8 Male Flags Ethan Bromwich NAROOMA Joel Constable NAROOMA Aidan Tyrrell NAROOMA Lincoln Thompson PAMB James Wearne NAROOMA Cosmo O'Leary TATHRA
Under 8 Female Flags Kymiah Stewart NAROOMA Emily Spooner NAROOMA Michaela Fitzpatrick MORUYA Lizzy Barrington BROULEE Lily Mahony NAROOMA Amber Domeny BROULEE
Under 9 Male Flags Daniel Betts NAROOMA Jontae Thompson PAMBULA Morgan Bromwich NAROOMA Sam Blake BATEMANS BAY Charlie Samsa BROULEE Ryan Insley-Hasivk TATHRA
Under 9 Female Flags Rogue Constable NAROOMA Heidi Van Bracht TATHRA Molly MacPhail BATEMANS BAY Amy White BROULEE Mia Lasscock BROULEE Claire Ovington NAROOMA
Under 10 Male Flags Sam Patmore NAROOMA Travis Stubbs NAROOMA Harry Barrington BROULEE Sonny Dudley NAROOMA Riley Beby BROULEE Ben Turner-Collins BATEMANS BAY
Under 10 Female Flags Mystery Bennett NAROOMA Sophie Bolton MORUYA Macy Don NAROOMA Amelia Babidge NAROOMA Jade Wilson NAROOMA Makynli Dale BROULEE
Under 11 Male Flags Flynn Whitby PAMBULA Archer Whitby PAMBULA Hugh Campbell Jones PAMBULA Thomas Hills BERMAGUI Campbell Lovatt PAMBULA Zane Curven BERMAGUI
Under 11 Female Flags Halle Constable NAROOMA Eliza Gray NAROOMA Willow Purcell PAMBULA Evie Schwarz MORUYA Carly Van Bracht TATHRA Lani Rogerson NAROOMA
Under 12 Male Flags Jackson Blake BATEMANS BAY Sebastian Purcell PAMBULA Patrick Broe PAMBULA Indhi Filmer BROULEE Harrison Woodley TATHRA Liam Mahony NAROOMA
Under 12 Female Flags Sienna Anderson NAROOMA Kailey Jorgensen NAROOMA Jane Hudson NAROOMA Milaina Cafe NAROOMA Ruby O'Leary TATHRA Keira Lenehan BROULEE
Under 13 Male Flags Rhys Flood BROULEE Charlie Daniell BATEMANS BAY Angus Patmore NAROOMA Aiden Miles NAROOMA Malaki Stedman BATEMANS BAY Sam Perry NAROOMA
Under 13 Female Flags Elli Beecham NAROOMA Kirra Dale BROULEE Zali Smith TATHRA Zali Lavender PAMBULA Lily Berkrey BATEMANS BAY Brooke Stubbs NAROOMA
Under 14 Male Flags Geordie Kemp BATEMANS BAY Jack Bennett NAROOMA Ethan Anderson NAROOMA Sam Reedy BATEMANS BAY Harrison Bromwich NAROOMA Christian Filmer BROULEE
Under 14 Female Flags Luella Boulton TATHRA Tayla Smith TATHRA Darcy Coppin MORUYA Anna Rogerson NAROOMA Tilly Lee BROULEE  
             
All Age Relay NAROOMA B NAROOMA A TATHRA NAROOMA C BATEMANS BAY PAMBULA
             
March Past MORUYA TIED NAROOMA TIED PAMBULA BATEMANS BAY BROULEE TATHRA
             

NAROOMA JUNIOR CARNIVAL POINTSCORES
29th JANUARY 2017

EVENTS BROULEE MORUYA NAROOMA BERMAGUI TATHRA PAMBULA JINDABYNE BATEMANS BAY
Under 9 Surf & Teams     12   10      
Under 11 Surf & Teams 14   8   10 10    
Under 12 Surf & Teams 4       14 18   6
Under 13 Surf & Teams 8   20   10 4    
Under 14 Surf & Teams 10       12      
Under 8 Male Wade     26 4       12
Under 8 Female Wade 10   30   2      
Under 8 Male Wade Relay 8   22          
Under 8 Female Wade Relay     22          
Under 9 Male Wade 12   16   4   10  
Under 9 Female Wade 24   2 12 4      
Under 9 Wade Relay 10   20          
Under 9 Male Surf     12         10
Under 9 Female Surf 10   18   12     2
Under 10 Male Surf 14   16   12      
Under 10 Female Surf 8 6 12     16    
Under 11 Male Surf 10   4   8 20    
Under 11 Female Surf 16   8   10 2   6
Under 12 Male Surf 2       10 18   12
Under 12 Female Surf 14   12   10 6    
Under 13 Male Surf     34     8    
Under 13 Female Surf 18   8   16      
Under 14 Male Surf 18             12
Under 14 Female Surf 8 6     22      
Under 9 Male Board     18     14   10
Under 9 Female Board 8   16   6 10    
Under 10 Male Board 12   18   12      
Under 10 Female Board 6 4 22     10    
Under 11 Male Board 12   12     18    
Under 11 Female Board 10   20   12      
Under 12 Male Board 4   8   16 2   12
Under 12 Female Board 12   14   6 10    
Under 13 Male Board 16   10     10   6
Under 13 Female Board 20   4   2 6   10
Under 14 Male board 18   18         6
Under 14 Female board 10 6 8   12      
Under 9 / Under 10 Board Rescue 12   18     10    
Under 11 / Under 12 Board Rescue     18   8 16    
Under 13 / Under 14 Board Rescue 12   22   8      
Under 11 Male Ironperson 10   6   4 20   2
Under 11 Diamond Lady 12 8 12   4     6
Under 12 Male Ironperson 2       10 18   12
Under 12 Diamond Lady 16   16   10      
Under 13 Male Ironperson 4   22     6   10
Under 13 Diamond Lady 12   14   8     8
Under 14 Diamond Lady 10   8   12      
Under 14 Ironman 20   16          
Under 8 Male Sprint     13 2 6      
Under 8 Female Sprint 6 4 11          
Under 8 Beach Relay 4   14          
Under 9 Male Sprint     11   3 2   5
Under 9 Female Sprint 1   6 6 3 5    
Under 9 Beach Relay 1   15   3 2    
Under 10 Male Sprint 3   10   8      
Under 10 Female Sprint 2 5 14          
Under 10 Beach Relay 3   17         1
Under 11 Male Sprint       3   18    
Under 11 Female Sprint   5 9   3 4    
Under 11 Beach Relay 4 2 6   3 6    
Under 12 Male Sprint 4   1   5 6   5
Under 12 Female Sprint   2 18   1      
Under 12 Beach Relay 2   11   4 3    
Under 13 Male Sprint 5   10     1   5
Under 13 Female Sprint 7   5   9      
Under 13 Beach Relay 7   6   5      
Under 14 Male Sprint     14         7
Under 14 Female Sprint 3 4 5   6      
Under 14 Beach Relay     10         5
Under 8 Male Flags     17   1 3    
Under 8 Female Flags 4 4 13          
Under 9 Male Flags 2   10   1 5   3
Under 9 Female Flags 5   7   5     4
Under 10 Male Flags 6   14         1
Under 10 Female Flags 1 5 15          
Under 11 Male Flags       4   17    
Under 11 Female Flags   3 12   2 4    
Under 12 Male Flags 3   1   2 9   6
Under 12 Female Flags 1   18   2      
Under 13 Male Flags 6   8         7
Under 13 Female Flags 5   7   4 3   2
Under 14 Male Flags 1   11         9
Under 14 Female Flags 2 4 3   11      
All Age Relay     14   4 1   2
March Past 2 6 4.5   1 4.5   3
                 
Total 546 74 982.5 31 388 345.5 10 207
                 
Grand Total                
POINTSCORE CLUB POINTS            
First NAROOMA 982.5            
Second BROULEE 546            
Third TATHRA 388            
Fourth PAMBULA 345.5            
Fifth BATEMANS BA 207            
Sixth MORUYA 74            
Seventh BERMAGUI 31            
Eighth JINDABYNE 10