JUNIOR CARNIVAL PLACINGS & POINTSCORES

2017 - 2018 SEASON

Previous
Next

TATHRA JUNIOR CARNIVAL PLACINGS
18th February 2018

EVENTS 1ST PLACE 2ND PLACE 3RD PLACE 4TH PLACE 5TH PLACE 6TH PLACE
Under 8 Male Wade Louis Hayward BROULEE George Van Zyl NAROOMA Will Walsh PAMBULA Brandon Ford PAMBULA Sean Peard BROULEE Ryder Woods PAMBULA
Under 8 Female Wade Laura Ovington NAROOMA Ava Whitby PAMBULA Topaz Dudley NAROOMA Leah Kelly TATHRA Zara Hall MORUYA Macey Whitby PAMBULA
Under 8 Wade Relay PAMBULA NAROOMA A NAROOMA B TATHRA NAROOMA C  
Under 9 Boys Wade Cos O'Leary TATHRA Oskar Cookson PAMBULA Tasman Alterator TATHRA Lincoln Alderman BERMAGUI Lincoln Dack TATHRA Liam Rikken PAMBULA
Under 9 Female Wade Kymiah Stewart NAROOMA Jade Potter TATHRA Mylee Madden PAMBULA Freya Hannah TATHRA Alexandra Smith TATHRA  
Under 9 Wade Relay PAMBULA A TATHRA A BROULEE PAMBULA B TAHRA B BERMAGUI
Under 9 Male Surf Ryan Grant BROULEE Drew Marshall BERMAGUI Jesse Jenkins MORUYA Arlo Stafford MORUYA Noah Little TATHRA David Campbell Jones PAMBULA
Under 9 Female Surf Lara Elliott BROULEE Rosie McPartland BROULEE Heidi Smith PAMBULA Sierra Cowley NAROOMA Michaela Fitzpatrick MORUYA Lizzy Barrington BROULEE
Under 10 Male Surf Sam Blake BATEMANS BAY Kaleb Miles NAROOMA Jontae Thompson PAMBULA Kobi Woods PAMBULA Johnny Constable NAROOMA Joe Livissianos JINDABYNE
Under 10 Female Surf Rogue Constable NAROOMA Bella Tsogas PAMBULA Sari Bridgeman BROULEE Claire Ovington NAROOMA Faith Matthews BERMAGUI Heidi Van Bracht TATHRA
Under 11 Male Surf Lochie Ellard TATHRA Harry Barrington BROULEE Kai Morgan TATHRA Hugo Hayward BROULEE Sonny Dudley NAROOMA Max Van Zyl NAROOMA
Under 11 Female Surf Mia Jones NAROOMA Sophie Bolton MORUYA Sarah Rankin MORUYA Evie Blankenstein TATHRA Zara Turner BROULEE Isha Constable TATHRA
Under 12 Male Surf Jack Caldwell PAMBULA Oliver Lonsdale BROULEE Tyler Ellard TATHRA Jorge Constable NAROOMA Lachie Harvey PAMBULA Campbell Lovatt PAMBULA
Under 12 Female Surf Halle Constable NAROOMA Abby Fraser PAMBULA Lia Firle JINDABYNE Ella Nolan PAMBULA Amber Matthews BERMAGUI Bonnie Bradley MORUYA
Under 13 Male Surf Jackson Blake BATEMANS BAY Patrick Broe PAMBULA Samuel Jenkins MORUYA Mac Livissianos JINDABYNE Connor Matterson PAMBULA Zac Bortoli JINDABYNE
Under 13 Female Surf Kyarna Boulton TATHRA Lillyan Potts NAROOMA Emma Corcoran BROULEE Caitlin Don NAROOMA Niamh O'Duibhir PAMBULA Zoe Chapple TATHRA
Under 14 Male Surf Aiden Miles NAROOMA Riley Stafford MORUYA Angus Patmore NAROOMA Rhys Flood BROULEE Sam Perry NAROOMA  
Under 14 Female Surf Phoebe Rankin MORUYA Bonnie Rouch BROULEE Letitia Murphy JINDABYNE Teagan Firle JINDABYNE Anna Hosking BROULEE  
Under 9 Male Board Lincoln Thompson PAMBULA Arlo Stafford MORUYA Jesse Jenkins MORUYA Ethan Bromwich NAROOMA Luke Drewsen BROULEE Ryan Grant BROULEE
Under 9 Female Board Lara Elliott BROULEE Sierra Cowley NAROOMA Isabella Evans PAMBULA Lily Mahony NAROOMA Rosie McPartland BROULEE Heidi Smith PAMBULA
Under 10 Male Board Sam Blake BATEMANS BAY Jontae Thompson PAMBULA Kaleb Miles NAROOMA Felix Warren BROULEE Johnny Constable NAROOMA Ryan Ogilvie PAMBULA
Under 10 Female Board Rogue Constable NAROOMA Elli-sky Dulhunty PAMBULA Bella Tsogas PAMBULA Heidi Van Bracht TATHRA Maddison Nascimento TATHRA Kaeleigh Peard BROULEE
Under 11 Male Board Harry Barrington BROULEE Sam Patmore NAROOMA Milo Van Zyl NAROOMA Alex Cook MORUYA Riley Beby BROULEE Sonny Dudley NAROOMA
Under 11 Female Board Jade Wilson NAROOMA Mia Jones NAROOMA Evie Blankenstein TATHRA Isha Constable TATHRA Skye Wildman BROULEE Macy Don NAROOMA
Under 12 Male Board Travis Fairweather BROULEE Jorge Constable NAROOMA Flynn Whitby PAMBULA Oliver Lonsdale BROULEE Jack Caldwell PAMBULA Jonahki Adcock BERMAGUI
Under 12 Female Board Abby Fraser PAMBULA Halle Constable NAROOMA Carly Van Bracht TATHRA Tarren Elliott BROULEE Eliza Gray NAROOMA Bonnie Bradley MORUYA
Under 13 Male Board Jackson Blake BATEMANS BAY Samuel Jenkins MORUYA Zack Ogilvie PAMBULA Jack McCaughtrie NAROOMA Ollie Meaker TATHRA Mac Livissianos JINDABYNE
Under 13 Female Board Niamh O'Duibhir PAMBULA Caitlin Don NAROOMA Lillyan Potts NAROOMA Hannah Campbell BROULEE Ruby O'Leary TATHRA Kyarna Boulton TATHRA
Under 14 Male Board Riley Stafford MORUYA Aiden Miles NAROOMA Angus Patmore NAROOMA Rhys Flood BROULEE Thor Weston NAROOMA  
Under 14 Female Board Elli Beecham NAROOMA Teagan Firle JINDABYNE Anna Hosking BROULEE Bonnie Rouch BROULEE Zali Smith TATHRA  
Under 11 Ironman Harry Barrington BROULEE Lochie Ellard TATHRA Kai Morgan TATHRA Sonny Dudley NAROOMA Milo Van Zyl NAROOMA Hugo Hayward BROULEE
Under 11 Diamond Lady Mia Jones NAROOMA Sophie Bolton MORUYA Isha Constable TATHRA Kiara Ferguson TATHRA Skye Wildman BROULEE  
Under 12 Ironman Jack Caldwell PAMBULA Oliver Lonsdale BROULEE Jorge Constable NAROOMA Tyler Ellard TATHRA Lachie Harvey PAMBULA Angus Carpenter TATHRA
Under 12 Diamond Lady Halle Constable NAROOMA Abby Fraser PAMBULA Carly Van Bracht TATHRA Islay McLeaod MORUYA Bonnie Bradley MORUYA Olivia Stafford MORUYA
Under 13 Ironman Jackson Blake BATEMANS BAY Patrick Broe PAMBULA Samuel Jenkins MORUYA Mac Livissianos JINDABYNE Zack Ogilvie PAMBULA Ollie Meaker TATHRA
Under 13 Diamond Lady Lillyan Potts NAROOMA Kyarna Boulton TATHRA Niamh O'Duibhir PAMBULA Hannah Campbell BROULEE Emma Corcoran BROULEE Ruby O'Leary TATHRA
Under 14 Ironman Aiden Miles NAROOMA Riley Stafford MORUYA Angus Patmore NAROOMA      
Under 14 Diamond Lady Bonnie Rouch BROULEE Teagan Firle JINDABYNE Anna Hosking BROULEE Ava Weymans MORUYA Zali Smith TATHRA  
Under 8 Male Sprint Connor Potts NAROOMA Henry Allen BATEMANS BAY Ryan Kelly TATHRA Sean Peard BROULEE Ashton Ford PAMBULA Farin Miller JINDABYNE
Under 8 Female Sprint Ava Whitby PAMBULA Laura Ovington NAROOMA - TIED 2nd Zara Hall MORUYA - TIED 2nd Bonnie Lever TATHRA Leah Kelly TATHRA Macey Whitby PAMBULA
Under 8 Sprint Relay TATHRA PAMBULA A NAROOMA PAMBULA B BROULEE  
Under 9 Male Sprint Ethan Bromwich NAROOMA Lincoln Alderman BERMAGUI Thomas Lightly TATHRA Oskar Cookson PAMBULA Jack Taylor TATHRA Ryan Grant BROULEE
Under 9 Female Sprint Isabella Evans PAMBULA Michaela Fitzpatrick MORUYA Olibia Barker TATHRA Lily Mahony NAROOMA Jade Potter TATHRA Kymiah Stewart NAROOMA
Under 9 Sprint Relay PAMBULA TATHRA A BROULEE TATHRA B NAROOMA A NAROOMA B
Under 10 Male Sprint Sam Blake BATEMANS BAY Morgan Bromwich NAROOMA Daniel Betts NAROOMA Jontae Thompson PAMBULA Sam Glasson BERMAGUI Johnny Constable NAROOMA
Under 10 Female Sprint Bianca Boag PAMBULA Rogue Constable NAROOMA Heidi Van Bracht TATHRA Bella Tsogas PAMBULA Elli-Sky Dulhunty PAMBULA Faith Matthews BERMAGUI
Under 10 Sprint Relay NAROOMA PAMBULA A BROULEE PAMBULA B NAROOMA TATHRA
Under 11 Male Sprint Darcy Woodley TATHRA Sam Patmore NAROOMA Travis Stubbs NAROOMA Sebastian Potts NAROOMA Lochie Ellard TATHRA Kai Morgan TATHRA
Under 11 Female Sprint Sophie Bolton MORUYA Evie Blankenstein TATHRA Georgia Scarlett PAMBULA Macy Don NAROOMA Kate Corcoran BROULEE  
Under 11 Sprint Relay TATHRA A NAROOMA A BROULEE A TATHRA B NAROOMA B BROULEE B
Under 12 Male Sprint Archer Whitby PAMBULA Flynn Whitby PAMBULA Oliver Warren BROULEE Ashton Reyneke PAMBULA Jayden Reyneke PAMBULA Travis Fairweather BROULEE
Under 12 Female Sprint Eliza Gray NAROOMA Leilani Crocker-Pajo TATHRA Halle Constable NAROOMA Carly Van Bracht TATHRA Lilli Simpson PAMBULA Eeva Rhee MORUYA
Under 12 Sprint Relay PAMBULA A PAMBULA B NAROOMA BROULEE TATHRA  
Under 13 Male Sprint Patrick Broe PAMBULA Zack Ogilvie PAMBULA Jackson Blake BATEMANS BAY Samuel Jenkins MORUYA Liam Mahony NAROOMA Connor Matterson PAMBULA
Under 13 Female Sprint Kailey Jorgensen NAROOMA Caitlin Don NAROOMA Hannah Campbell BROULEE Lillyan Potts NAROOMA Zoe Chapple TATHRA Bella Laverock BROULEE
Under 13 Sprint Relay PAMBULA BROULEE NAROOMA A NAROOMA B JINDABYNE  
Under 14 Male Sprint Aiden Miles NAROOMA Angus Patmore NAROOMA Mikko Rhee MORUYA Rhys Flood BROULEE Riley Stafford MORUYA  
Under 14 Female Sprint Elli Beecham NAROOMA Zali Smith TATHRA Letitia Murphy JINDABYNE Anna Hosking BROULEE Olivia Anderson BROULEE  
Under 14 Sprint Relay NAROOMA JINDABYNE BROULEE MORUYA TATHRA  
Under 8 Male Flags Sean Peard BROULEE Rorey Croft NAROOMA Ashton Ford PAMBULA Farin Miller JINDABYNE Jarrah Norris TATHRA Zack Smith TATHRA
Under 8 Female Flags Laura Ovington NAROOMA Zara Hall MORUYA Ava Whitby PAMBULA Nia Benjamin TATHRA Mia Williams PAMBULA Macey Whitby PAMBULA
Under 9 Male Flags Luke Drewsen BROULEE Ethan Bromwich NAROOMA Lincoln Thompson PAMBULA Cosmo O'Leary TATHRA Lincoln Alderman BERMAGUI Jack Taylor TATHRA
Under 9 Female Flags Emily Spooner NAROOMA Emma Fraser PAMBULA Isabella Evans PAMBULA Mylee Madden PAMBULA Kymiah Stewart NAROOMA Rosie McPartland BROULEE
Under 10 Male Flags Sam Blake BATEMANS BAY Liam Duggan PAMBULA Daniel Betts NAROOMA Felix Warren BROULEE Riley Campbell BROULEE Jontae Thompson PAMBULA
Under 10 Female Flags Kaeleigh Peard BROULEE Rogue Constable NAROOMA Heidi Van Bracht TATHRA Faith Matthews BERMAGUI Bella Tsogas PAMBULA Sara James NAROOMA
Under 11 Male Flags Darcy Woodley TATHRA Travis Stubbs NAROOMA Will Clapton PAMBULA Alex Cook MORUYA Lochie Ellard TATHRA Sebastian Potts NAROOMA
Under 11 Female Flags Sophie Bolton MORUYA Evie Blankenstein TATHRA Milly Babidge NAROOMA Madeleine Lightly TATHRA Kate Corcoran BROULEE Erin Drewsen BROULEE
Under 12 Male Flags Flynn Whitby PAMBULA Archer Whitby PAMBULA Travis Fairweather BROULEE Jayden Reyneke PAMBULA Hugh Campbell Jones PAMBULA Jorge Constable NAROOMA
Under 12 Female Flags Eliza Gray NAROOMA Halle Constable NAROOMA Carly Van Bracht TATHRA Islay McLeaod MORUYA Leilani Crocker-Pajo TATHRA Lilli Simpson PAMBULA
Under 13 Male Flags Jackson Blake BATEMANS BAY Patrick Broe PAMBULA Oliver Meaker TATHRA Samuel Jenkins MORUYA Indhi Filmer BROULEE Liam Mahony NAROOMA
Under 13 Female Flags Kailey Jorgensen NAROOMA Caitlin Don NAROOMA Alyah Williams BATEMANS BAY Ruby O'Leary TATHRA Zoe Chapple TATHRA Kyarna Boulton TATHRA
Under 14 Male Flags Aiden Miles NAROOMA Rhys Flood BROULEE Riley Stafford MORUYA Sam Perry NAROOMA Angus Patmore NAROOMA  
Under 14 Female Flags Elli Beecham NAROOMA Hayley Stubbs NAROOMA Zali Smith TATHRA Letitia Murphy JINDABYNE Teagan Firle JINDABYNE  
             
Under 9 / Under 10 Board Relay NAROOMA PAMBULA A BROULEE MORUYA TATHRA PAMBULA B
Under 11 / Under 12 Board Relay NAROOMA A PAMBULA A BROULEE A BROULEE B NAROOMA B PAMBULA B
Under 13 / Under 14 Board Relay NAROOMA A MORUYA NAROOMA B JINDABYNE TATHRA MORUYA
             
All Age Relay PAMBULA A PAMBULA B NAROOMA A TATHRA NAROOMA B BROULEE B
             
Under 8 Male 500m Run Connor Potts NAROOMA Zack Smith TATHRA Ryder Woods PAMBULA Ty Constable NAROOMA Jed Caldwell PAMBULA Rorey Croft NAROOMA
Under 8 Female 500m Run Ava Whitby PAMBULA Lara Barnes BROULEE Laura Ovington NAROOMA Zara Hall MORUYA Macey Whitby PAMBULA Lucy Glasson BERMAGUI
Under 9 Male 500m Run Mitchell Beby BROULEE Jesse Jenkins MORUYA Drew Marshall BERMAGUI      
Under 9 Female 500m Run Isabella Evans PAMBULA Michaela Fitzpatrick MORUYA Jade Potter TATHRA Eliza Dinwoodie PAMBULA Lily Mahony NAROOMA Alexandra Smith TATHRA
             
Under 10 Male 1km run Jontae Thompson PAMBULA Chandler Sharman TATHRA Joe Livissianos JINDABYNE Felix Warren BROULEE Hayden Fairweather BROULEE Kobi Woods PAMBULA
Under 10 Female 1km run Heidi Van Bracht TATHRA Kya Rixon BERMAGUI Claire Ovington NAROOMA Kaeleigh Peard BROULEE Bianca Boag PAMBULA  
Under 11 Male 1km run Kai Morgan TATHRA Sebastian Potts NAROOMA Oliver Dinwoodie PAMBULA Will Clapton PAMBULA Travis Stubbs NAROOMA  
Under 11 Female 1km run Kate Corcoran BROULEE Evie Blankenstein TATHRA Georgia Scarlett PAMBULA Skye Wildman BROULEE Mia Jones NAROOMA Jessica Flood BROULEE
Under 12 Male 1km run Archer Whitby PAMBULA Flynn Whitby PAMBULA Jack Caldwell PAMBULA Travis Fairweather BROULEE Jayden Reyneke PAMBULA Oliver Warren BROULEE
Under 12 Female 1km run Carly Van Bracht TATHRA Abby Fraser PAMBULA Ella Nolan PAMBULA      
Under 13 Male 1km run Samuel Jenkins MORUYA Connor Matterson PAMBULA Oliver Meaker TATHRA Liam Mahony NAROOMA    
Under 13 Female 1km run Lillyan Potts NAROOMA Kailey Jorgensen NAROOMA Emma Corcoran BROULEE      
Under 14 Male 1km run Rhys Flood BROULEE          
Under 14 Female 1km run Bonny Rouch BROULEE Elli Beecham NAROOMA Letitia Murphy JINDABYNE      

TATHRA JUNIOR CARNIVAL POINTSCORES
18th February 2018

EVENTS BROULEE MORUYA NAROOMA BERMAGUI TATHRA PAMBULA JINDABYNE BATEMANS BAY
                 
Total                
                 
Grand Total                
POINTSCORE CLUB POINTS            
First                
Second                
Third                
Fourth                
Fifth                
Sixth                
Seventh                
Eighth