JUNIOR CARNIVAL PLACINGS & POINTSCORES

2016 - 2017 SEASON

Previous
Next

BERMAGUI JUNIOR CARNIVAL PLACINGS
27th November 2016

EVENTS 1ST PLACE 2ND PLACE 3RD PLACE 4TH PLACE 5TH PLACE 6TH PLACE
Under 8 Male Wade Ethan Bromwich NAROOMA Arlo Stafford MORUYA Joel Constable NAROOMA Jesse Jenkins MORUYA Joe Bos BATEMANS BAY  
Under 8 Female Wade Sierra Cowley NAROOMA Meah Beecham NAROOMA Lily Mahony NAROOMA Takoda Lafferty NAROOMA Phoebe Cowley BATEMANS BAY Libby Foat NAROOMA
Under 8 Wade Relay NAROOMA A NAROOMA B NAROOMA C PAMBULA BATEMANS BAY  
Under 9 Boys Wade Morgan Bromwich NAROOMA Cooper Matters NAROOMA Charlie Samsa BROULEE Hayden Walters JINDABYNE Leo Weymans MORUYA Keanu Craig NAROOMA
Under 9 Female Wade Sophie Potts BERMAGUI Bianca Boag PAMBULA Marley Eaton BROULEE Amy White BROULEE Isabel Nagel MORUYA Lucy Perry NAROOMA
Under 9 Wade Relay BROULEE B MORUYA BROULEE A      
Under 9 Surf Teams NAROOMA A BROULEE A NAROOMA B BERMAGUI A PAMBULA A TATHRA A
Under 10 Surf Teams NAROOMA A NAROOMA G BROULEE B NAROOMA D BATEMANS BAY A MORUYA B
Under 11 Surf Teams BROULEE A NAROOMA C BATEMANS BAY A PAMBULA A BROULEE B BERMAGUI A
Under 12 Surf Teams PAMBULA A BROULEE A TATHRA B TATHRA A BATEMANS BAY A  
Under 13 Surf Teams BROULEE A TATHRA A MORUYA A BATEMANS BAY A TATHRA B  
Under 14 Surf Teams TATHRA A NAROOMA A BROULEE A NAROOMA B    
Under 9 Male Surf Sam Blake BATEMANS BAY Kaleb Miles NAROOMA Bray Constable NAROOMA Riley Campbell BROULEE Felix Warren BROULEE Fionn O'duibhir PAMBULA
Under 9 Female Surf Rogue Constable NAROOMA Lara Elliott BROULEE Faith Matthews BERMAGUI Claire Ovington NAROOMA Neave Ballard BERMAGUI Harmony Cannon NAROOMA
Under 10 Male Surf Darcy Woodley TATHRA Sonny Dudley NAROOMA Sam Patmore NAROOMA Harry Barrington BROULEE Tom Foat NAROOMA Riley Beby BROULEE
Under 10 Female Surf Emily Walker PAMBULA Giaan Cafe NAROOMA Makynli Dale BROULEE Macey Don NAROOMA Sophie Bolton MORUYA Jade Wilson NAROOMA
Under 11 Male Surf Nathan Price BROULEE Lachie Harvey PAMBULA Jorge Constable NAROOMA Sam Lever TATHRA Angus Macphail BATEMANS BAY Cooper Lasscock BROULEE
Under 11 Female Surf Tarren Elliott BROULEE Brooke Smith TATHRA Zimi Lyras BATEMANS BAY Halle Constable NAROOMA Arusha Chew BROULEE Ruby Efraemson NAROOMA
Under 12 Male Surf Jackson Blake BATEMANS BAY Harrison Woodley TATHRA Kai Holt PAMBULA Patrick Broe PAMBULA Sean Armstrong PAMBULA Ollie Meaker TATHRA
Under 12 Female Surf Keira Lenehan BROULEE Kyarna Boulton TATHRA Eliza-Jane Norris BERMAGUI Abbey Dunn BROULEE Hannah Campbell BROULEE Chloe Jones TATHRA
Under 13 Male Surf Aiden Miles NAROOMA Callum Elliott BROULEE Riley Stafford MORUYA Patrick Byrne PAMBULA Charlie Daniell BATEMANS BAY Jake Walker-Tutty BROULEE
Under 13 Female Surf Kirra Dale BROULEE Zali Smith TATHRA Poppy Collins TATHRA Ava Weymans MORUYA Olivia Burke JINDABYNE Amrickah Robinson TATHRA
Under 14 Male Surf Ethan Anderson NAROOMA Angus Knight BATEMANS BAY Christian Filmer BROULEE      
Under 14 Female Surf Sierra Chew BROULEE Luella Boulton TATHRA Tayla Smith TATHRA Baillee O'Brien NAROOMA Tilly Lee BROULEE Darcy Coppin MORUYA
Under 9 Male Board Sam Blake BATEMANS BAY Bray Constable NAROOMA Kaleb Miles NAROOMA Riley Campbell BROULEE Johny Constable NAROOMA Daniel Betts NAROOMA
Under 9 Female Board Rogue Constable NAROOMA Elli-Sky Dulhunty PAMBULA Harmony Cannon NAROOMA Neave Ballard BERMAGUI Faith Matthews BERMAGUI Sydney Miller PAMBULA
Under 10 Male Board Darcy Woodley TATHRA Harry Barrington BROULEE Sam Patmore NAROOMA Alex Cook MORUYA Tom Foat NAROOMA Sonny Dudley NAROOMA
Under 10 Female Board Giaan Cafe NAROOMA Jade Wilson NAROOMA Makynli Dale BROULEE Emily Walker PAMBULA Sophie Bolton MORUYA Bella Davis NAROOMA
Under 11 Male Board Jorge Constable NAROOMA Travis Fairweather BROULEE Hugh Campell Jones PAMBULA Nathan Price BROULEE Campbell Lovatt PAMBULA Lachie Harvey PAMBULA
Under 11 Female Board Halle Constable NAROOMA Tarren Elliott BROULEE Chloe Dunn BROULEE Eliza Gray NAROOMA Charlotte Stubbs NAROOMA Brooke Smith TATHRA
Under 12 Male Board Jackson Blake BATEMANS BAY Harrison Woodley TATHRA Sean Armstrong PAMBULA Sam Jenkins MORUYA Patrick Broe PAMBULA Ollie Meaker TATHRA
Under 12 Female Board Abbey Dunn BROULEE Keira Lenehan BROULEE Kyarna Boulton TATHRA Niamh O'duibhir PAMBULA Eliza-Jane Norris BERMAGUI Chloe Jones TATHRA
Under 13 Male Board Callum Elliott BROULEE Angus Patmore NAROOMA Jack Davis NAROOMA Thor Weston NAROOMA Rhys Flood BROULEE Riley Stafford MORUYA
Under 13 Female Board Kirra Dale BROULEE Elli Beecham NAROOMA Teagan Firle JINDABYNE Brooke Stubbs NAROOMA Hayley Stubbs NAROOMA Poppy Collins TATHRA
Under 14 Male Board Christian Filmer BROULEE Ethan Anderson NAROOMA Angus Knight BATEMANS BAY Harrison Bromwich NAROOMA Geordie Kemp BATEMANS BAY Sam Reedy BATEMANS BAY
Under 14 Female Board Luella Boulton TATHRA Sierra Chew BROULEE Anna Rogerson NAROOMA Tilly Lee BROULEE Darcy Coppin MORUYA Baillee O'Brien NAROOMA
Under 9 / Under 10 Board Relay NAROOMA A BROULEE A NAROOMA B NAROOMA C BROULEE B TATHRA
Under 11 / Under 12 Board Relay PAMBULA A BROULEE A TATHRA NAROOMA C BROULEE B PAMBULA B
Under 13 / Under 14 Board Relay BROULEE NAROOMA C TATHRA NAROOMA A NAROOMA B BATEMANS BAY
Under 11 Ironman Lachie Harvey PAMBULA Hugh Campbell Jones PAMBULA Nathan Price BROULEE Jorge Constable NAROOMA Oliver Warren BROULEE Sam Lever TATHRA
Under 11 Diamond Lady Tarren Elliott BROULEE Halle Constable NAROOMA Zimi Lyras BATEMANS BAY Chloe Dunn BROULEE Arusha Chew BROULEE Olivia Stafford MORUYA
Under 12 Ironman Jackson Blake BATEMANS BAY Harrison Woodley TATHRA Patrick Broe PAMBULA Kai Holt PAMBULA Sam Jenkins MORUYA Zac Bortoli JINDABYNE
Under 12 Diamond Lady Kiera Lenehan BROULEE Abbey Dunn BROULEE Kyarna Boulton TATHRA Eliza-Jane Norris BERMAGUI Chloe Jones TATHRA Niamh O'duibhir PAMBULA
Under 13 Ironman Callum Elliott BROULEE Aiden Miles NAROOMA Angus Patmore NAROOMA Riley Stafford MORUYA Charlie Daniell BATEMANS BAY Jake Walker-Tutty BROULEE
Under 13 Diamond Lady Kirra Dale BROULEE Teagan Firle JINDABYNE Elli Beecham NAROOMA Zali Smith TATHRA Poppy Collins TATHRA Hayley Stubbs NAROOMA
Under 14 Ironman Christian Filmer BROULEE Sam Reedy BATEMANS BAY        
Under 14 Diamond Lady Luella Boulton TATHRA Sierra Chew BROULEE Tilly Lee BROULEE Baillee O'Brien NAROOMA Anna Rogerson NAROOMA Abbey Dawson NAROOMA
Under 8 Male Sprint Cosmo O'Leary TATHRA Joel Constable NAROOMA Ethan Bromwich NAROOMA Joe Bos BATEMANS BAY Aidan Tyrrell NAROOMA  
Under 8 Female Sprint Emily Spooner NAROOMA Sierra Cowley NAROOMA Lily Mahony NAROOMA Mhia Jorgensen NAROOMA Libby Foat NAROOMA Kiana Woolridge BATEMANS BAY
Under 8 Beach Relay NAROOMA A TATHRA NAROOMA B NAROOMA C BATEMANS BAY  
Under 9 Male Sprint Daniel Betts NAROOMA Sam Blake BATEMANS BAY Morgan Bromwich NAROOMA Jordan Holzhauser NAROOMA Jontae Thompson PAMBULA Hayden Walters JINDABYNE
Under 9 Female Sprint Sophie Potts BERMAGUI Rogue Constable NAROOMA Heidi VanBracht TATHRA Faith Matthews BERMAGUI Sydney Miller PAMBULA-TIED Bianca Boag PAMBULA- TIED
Under 9 Beach Relay PAMBULA NAROOMA A BROULEE NAROOMA B TATHRA NAROOMA C
Under 10 Male Sprint Darcy Woodley TATHRA Sam Patmore NAROOMA Travis Stubbs NAROOMA Max Bourke NAROOMA Saul Dolphin BROULEE  
Under 10 Female Sprint Mystery Bennett NAROOMA Sophie Bolton MORUYA Macy Don NAROOMA Sandy Keith NAROOMA Bella Davis NAROOMA Macie Bos BATEMANS BAY
Under 10 Beach Relay NAROOMA A NAROOMA B BROULEE NAROOMA C    
Under 11 Male Sprint Archer Whitby PAMBULA Flynn Whitby PAMBULA Oliver Warren BROULEE Jayden Reyneke PAMBULA Ashton Reyneke PAMBULA Campbell Lovatt PAMBULA
Under 11 Female Sprint Chloe Dunn BROULEE Eliza Gray NAROOMA Evie Schwarz MORUYA Ruby Efraemson NAROOMA Ashlyn Breust NAROOMA Zini Lyras BATEMANS BAY
Under 11 Beach Relay PAMBULA A NAROOMA A PAMBULA B BROULEE NAROOMA B TATHRA
Under 12 Male Sprint Patrick Broe PAMBULA Jackson Blake BATEMANS BAY Indhi Filmer BROULEE Sean Armstrong PAMBULA Connor Matterson PAMBULA Ollie Meaker TATHRA
Under 12 Female Sprint Abbey Dunn BROULEE Kailey Jorgensen NAROOMA Eliza-Jane Norris BERMAGUI Luka Hutcheson NAROOMA Caitlin Don NAROOMA Keira Lenehan BROULEE
Under 12 Beach Relay BROULEE PAMBULA NAROOMA MORUYA TATHRA  
Under 13 Male Sprint Aiden Miles NAROOMA Angus Patmore NAROOMA Callum Elliott BROULEE Rhys Flood BROULEE Thor Weston NAROOMA Oscar Newton NAROOMA
Under 13 Female Sprint Zali Smith TATHRA Elli Beecham NAROOMA Kirra Dale BROULEE Hayley Stubbs NAROOMA Amrickah Robinson TATHRA Brooke Stubbs NAROOMA
Under 13 Beach Relay NAROOMA A BROULEE NAROOMA B TATHRA MORUYA  
Under 14 Male Sprint Jack Bennett NAROOMA Geordie Kemp BATEMANS BAY Harrison Bromwich NAROOMA Christian Filmer BROULEE Sam Reedy BATEMANS BAY Jack Newton NAROOMA
Under 14 Female Sprint Luella Boulton TATHRA Tayla Smith TATHRA Anna Rogerson NAROOMA Tilly Lee BROULEE Darcy Coppin MORUYA  
Under 14 Beach Relay NAROOMA BATEMANS BAY        
Under 8 Male Flags Ethan Bromwich NAROOMA Aidan Tyrrell NAROOMA Jesse Jenkins MORUYA Lincoln Dack TATHRA Cosmo Oleary TATHRA Joel Constable NAROOMA
Under 8 Female Flags Emily Spooner NAROOMA Sierra Cowley NAROOMA Lily Mahony NAROOMA Mhia Jorgensen NAROOMA Abbie Matterson PAMBULA Amber Domeny BROULEE
Under 9 Male Flags Jontae Thompson PAMBULA Daniel Betts NAROOMA Riley Campbell BROULEE Jordan Holzhauser NAROOMA Morgan Bromwich NAROOMA Felix Warren BROULEE
Under 9 Female Flags Bianca Boag PAMBULA Sophie Potts BERMAGUI Rogue Constable NAROOMA Marley Eaton BROULEE Amy White BROULEE Heidi VanBracht TATHRA
Under 10 Male Flags Darcy Woodley TATHRA Saul Dolphin BROULEE Harry Barrington BROULEE Sam Patmore NAROOMA Riley Beby BROULEE  
Under 10 Female Flags Mystery Bennett NAROOMA Sophie Bolton MORUYA Liana Stewart NAROOMA Sandy Keith NAROOMA Makynli Dale BROULEE Jade Wilson NAROOMA
Under 11 Male Flags Flynn Whitby PAMBULA Archer Whitby PAMBULA Hugh Campell Jones PAMBULA Jorge Constable NAROOMA Jayden Reyneke PAMBULA Talon Deheaume NAROOMA
Under 11 Female Flags Chloe Dunn BROULEE Halle Constable NAROOMA Ruby Efraemson NAROOMA Carly VanBracht TATHRA Ashlyn Breust NAROOMA Lilli Simpson PAMBULA
Under 12 Male Flags Patrick Broe PAMBULA Sean Armstrong PAMBULA Jackson Blake BATEMANS BAY Harrison Woodley TATHRA Ollie Meaker TATHRA Indhi Filmer BROULEE
Under 12 Female Flags Eliza-Jane Norris BERMAGUI Kailey Jorgensen NAROOMA Ruby Coppin MORUYA Claudia Hannan BATEMANS BAY Luka Hutcheson NAROOMA Abbey Dunn BROULEE
Under 13 Male Flags Rhys Flood BROULEE Oscar Newton NAROOMA Jack Davis NAROOMA Aiden Miles NAROOMA Callum Elliott BROULEE Riley Stafford MORUYA
Under 13 Female Flags Elli Beecham NAROOMA Kirra Dale BROULEE Brooke Stubbs NAROOMA Zali Smith TATHRA Zali Lavender PAMBULA Hayley Stubbs NAROOMA
Under 14 Male Flags Jack Bennett NAROOMA Geordie Kemp BATEMANS BAY Harrison Bromwich NAROOMA Sam Reedy BATEMANS BAY Jack Newton NAROOMA Christian Filmer BROULEE
Under 14 Female Flags Luella Boulton TATHRA Anna Rogerson NAROOMA Darcy Coppin MORUYA Tayla Smith TATHRA    
             
All Age Relay NAROOMA A NAROOMA B NAROOMA C BROULEE PAMBULA TATHRA
             
March Past MORUYA NAROOMA-TIE JINDABYNE-TIE TATHRA BERMAGUI BROULEE
             

BERMAGUI JUNIOR CARNIVAL POINTSCORES
27th NOVEMBER 2016

EVENTS BROULEE MORUYA NAROOMA BERMAGUI TATHRA PAMBULA JINDABYNE BATEMANS BAY
Under 9 Surf & Teams 10   20 6 2 4    
Under 10 Surf & Teams 8 2 28         4
Under 11 Surf & Teams 16   10 2   6   8
Under 12 Surf & Teams 10       14 12   4
Under 13 Surf & Teams 12 8     14     6
Under 14 Surf & Teams 8   16   12      
Under 8 Male Wade   16 20         4
Under 8 Female Wade     38         4
Under 8 Wade Relay     30     6   4
Under 9 Male Wade 8 4 24       6  
Under 9 Female Wade 14 4 2 12   10    
Under 9 Wade Relay 12 10            
Under 9 Male Surf 10   18     2   12
Under 9 Female Surf 10   20 12        
Under 10 Male Surf 8   22   12      
Under 10 Female Surf 8 4 18     12    
Under 11 Male Surf 14   8   6 10   4
Under 11 Female Surf 16   8   10     8
Under 12 Male Surf         12 18   12
Under 12 Female Surf 22     8 12      
Under 13 Male Surf 12 8 12     6   4
Under 13 Female Surf 12 6     20   4  
Under 14 Male Surf 8   12         10
Under 14 Female Surf 16 2 6   18      
Under 9 Male Board 6   24         12
Under 9 Female Board     20 10   12    
Under 10 Male Board 10 6 14   12      
Under 10 Female Board 8 4 24     6    
Under 11 Male Board 16   12     14    
Under 11 Female Board 18   22   2      
Under 12 Male Board   6     12 12   12
Under 12 Female Board 22     4 10 6    
Under 13 Male Board 16 2 24          
Under 13 Female Board 12   20   2   8  
Under 14 Male board 12   16         14
Under 14 Female board 16 4 10   12      
Under 9 / Under 10 Board Relay 14   26   2      
Under 11 / Under 12 Board Relay 14   6   8 14    
Under 13 / Under 14 Board Relay 12   20   8     2
Under 11 Male Ironperson 12   6   2 22    
Under 11 Diamond Lady 22 2 10         8
Under 12 Male Ironperson   4     10 14 2 12
Under 12 Diamond Lady 22     6 12 2    
Under 13 Male Ironperson 14 6 18         4
Under 13 Diamond Lady 12   10   10   10  
Under 14 Diamond Lady 18   12   12      
Under 14 Ironman 12             10
Under 8 Male Sprint     11   6     3
Under 8 Female Sprint     20         1
Under 8 Beach Relay     13   5     2
Under 9 Male Sprint     13     2 1 5
Under 9 Female Sprint     5 9 4 3    
Under 9 Beach Relay 4   9   2 6    
Under 10 Male Sprint 2   12   6      
Under 10 Female Sprint   5 15         1
Under 10 Beach Relay 4   14          
Under 11 Male Sprint 4         17    
Under 11 Female Sprint 6 4 10         1
Under 11 Beach Relay 3   7   1 10    
Under 12 Male Sprint 4       1 11   5
Under 12 Female Sprint 7   10 4        
Under 12 Beach Relay 6 3 4   2 5    
Under 13 Male Sprint 7   14          
Under 13 Female Sprint 4   9   8      
Under 13 Beach Relay 5 2 10   3      
Under 14 Male Sprint 3   11         7
Under 14 Female Sprint 3 2 4   11      
Under 14 Beach Relay     6         5
Under 8 Male Flags   4 12   5      
Under 8 Female Flags 1   18     2    
Under 9 Male Flags 5   10     6    
Under 9 Female Flags 5   4 5 1 6    
Under 10 Male Flags 11   3   6      
Under 10 Female Flags 2 5 14          
Under 11 Male Flags     4     17    
Under 11 Female Flags 6   11   3 1    
Under 12 Male Flags 1       5 11   4
Under 12 Female Flags 1 4 7 6       3
Under 13 Male Flags 8 1 12          
Under 13 Female Flags 5   11   3 2    
Under 14 Male Flags 1   12         8
Under 14 Female Flags   4 5   9      
All Age Relay 3   15   1 2    
March Past 1 6 4.5 2 3   4.5  
                 
Total 634 138 945.5 86 331 289 35.5 203
                 
Grand Total                
POINTSCORE CLUB POINTS            
First NAROOMA 945.5            
Second BROULEE 634            
Third TATHRA 331            
Fourth PAMBULA 289            
Fifth BATEMANS BA 203            
Sixth MORUYA 138            
Seventh BERMAGUI 86            
Eighth JINDABYNE 35.5