JUNIOR CARNIVAL PLACINGS & POINTSCORES

2017 - 2018 SEASON

Previous
Next

BERMAGUI JUNIOR CARNIVAL PLACINGS
3rd December 2017

EVENTS 1ST PLACE 2ND PLACE 3RD PLACE 4TH PLACE 5TH PLACE 6TH PLACE
Under 8 Male Wade Ryder Woods PAMBULA Archer Kirwin PAMBULA Brandon Ford PAMBULA Brodie Bywater NAROOMA Asher Theodorakis BERMAGUI Ashton Ford PAMBULA
Under 8 Female Wade Topaz Dudley NAROOMA Kiera Atkinson MORUYA Lucy Glasson BERMAGUI Lara Barnes BROULEE Laura Ovington NAROOMA Leah Kelly TATHRA
Under 8 Wade Relay BROULEE A PAMBULA BERMAGUI TATHRA BROULEE B NAROOMA
Under 9 Boys Wade Luke Drewsen BROULEE Riley Newell BROULEE Thomas Lightly TATHRA Kiran Gill PAMBULA Alexander Daly PAMBULA Mitchell Beby BROULEE
Under 9 Female Wade Isabella Evans PAMBULA Kymiah Stewart NAROOMA Mhia Jorgensen NAROOMA Libby Foat NAROOMA Lily Mahony NAROOMA Meah Beecham NAROOMA
Under 9 Wade Relay BROULEE A TATHRA NAROOMA A NAROOMA B BROULEE B PAMBULA
Under 9 Male Surf Jesse Jenkins MORUYA Arlo Stafford MORUYA Noah Little TATHRA Drew Marshall BERMAGUI Thomas Lightly TATHRA  
Under 9 Female Surf Lara Elliott BROULEE Leila Kreet BROULEE Sierra Cowley NAROOMA Elizabeth Barrington BROULEE Molly Greenwood TATHRA Belle Andrewartha BROULEE
Under 10 Male Surf Sam Blake BATEMANS BAY Riley Campbell BROULEE Sam Glasson BERMAGUI Ryan Olgilvie PAMBULA Joshua Van Dam BROULEE Felix Warren BROULEE
Under 10 Female Surf Rogue Constable NAROOMA Elli-Sky Dulhunty PAMBULA Claire Ovington NAROOMA Bella Tsogas PAMBULA Faith Matthews BERMAGUI Marley Eaton BROULEE
Under 11 Male Surf Harry Barrington BROULEE Darcy Woodley TATHRA Hugo Hayward BROULEE Dylan Machin BROULEE Alex Cook MORUYA Kai Morgan TATHRA
Under 11 Female Surf Emily Walker PAMBULA Mia Jones NAROOMA Makynli Dale BROULEE Evie Blankenstein TATHRA Giaan Cafe NAROOMA Sarah Rankin MORUYA
Under 12 Male Surf Jack Caldwell PAMBULA Lachlan Harvey PAMBULA Hugh Campbell-Jones PAMBULA Sam Lever TATHRA Nathan Price BROULEE Oliver Warren BROULEE
Under 12 Female Surf Halle Constable NAROOMA Zimitra Lyras BATEMANS BAY Taia Creary TATHRA Carly Van Bracht TATHRA Amber Matthews BERMAGUI Ella Nolan PAMBULA
Under 13 Male Surf Jackson Blake BATEMANS BAY Patrick Broe PAMBULA Harrison Woodley TATHRA Mac Livissianos JINDABYNE Zachary Ogilvie PAMBULA Connor Matterson PAMBULA
Under 13 Female Surf Kyarna Boulton TATHRA Abbey Dunn BROULEE Milaina Cafe NAROOMA Hannah Campbell BROULEE Niamh O'Duibhir PAMBULA Emma Corcoran BROULEE
Under 14 Male Surf Callum Elliott BROULEE Aiden Miles NAROOMA Riley Stafford MORUYA Angus Patmore NAROOMA Lochlann O'Duibhir PAMBULA Jake Machin BROULEE
Under 14 Female Surf Kirra Dale BROULEE Phoebe Rankin MORUYA Teagan Firle JINDABYNE Zali Smith TATHRA Elli Beecham NAROOMA Ava Weymans MORUYA
Under 9 Male Board Lincoln Thompson PAMBULA Jesse Jenkins MORUYA Jack Wilson NAROOMA Aidan Tyrrell NAROOMA Oska Chambers NAROOMA Noah Little TATHRA
Under 9 Female Board Lara Elliott BROULEE Sierra Cowley NAROOMA Molly Greenwood TATHRA Chelsea Tyrrell NAROOMA Emma Cook TATHRA  
Under 10 Male Board Jontae Thompson PAMBULA Sam Glasson BERMAGUI Riley Campbell BROULEE Felix Warren BROULEE Ryan Olgilvie PAMBULA Janu Porter TATHRA
Under 10 Female Board Rogue Constable NAROOMA Elli-Sky Dulhunty PAMBULA Heidi van Bracht TATHRA Marley Eaton BROULEE Claire Ovington NAROOMA Bella Tsogas PAMBULA
Under 11 Male Board Darcy Woodley TATHRA Harry Barrington BROULEE Tom Foat NAROOMA Alex Cook MORUYA Hudson Bromwich NAROOMA Sebastian Potts NAROOMA
Under 11 Female Board Emily Walker PAMBULA Jade Wilson NAROOMA Giaan Cafe NAROOMA Kate Corcoran BROULEE Skye Wildman BROULEE Mia Jones NAROOMA
Under 12 Male Board Lachlan Harvey PAMBULA Oliver Warren BROULEE Travis Fairweather BROULEE Jorge Constable NAROOMA Hugh Campbell-Jones PAMBULA Nathan Price BROULEE
Under 12 Female Board Halle Constable NAROOMA Carly Van Bracht TATHRA Taia Creary TATHRA Chloe Dunn BROULEE Abby Fraser PAMBULA Madison Ahearn BROULEE
Under 13 Male Board Jackson Blake BATEMANS BAY Harrison Woodley TATHRA Jack McCaughtrie NAROOMA Patrick Broe PAMBULA Zachary Ogilvie PAMBULA Mac Livissianos JINDABYNE
Under 13 Female Board Abbey Dunn BROULEE Kyarna Boulton TATHRA Niamh O'Duibhir PAMBULA Stephanie Ovington NAROOMA Lillyan Potts NAROOMA Emma Corcoran BROULEE
Under 14 Male Board Callum Elliott BROULEE Angus Patmore NAROOMA Riley Stafford MORUYA Aiden Miles NAROOMA Lochlann O'Duibhir PAMBULA Rhys Flood BROULEE
Under 14 Female Board Elli Beecham NAROOMA Kirra Dale BROULEE Teagan Firle JINDABYNE Zali Smith TATHRA Hayley Stubbs NAROOMA Anna Hosking BROULEE
Under 11 Ironman Darcy Woodley TATHRA Harry Barrington BROULEE Hugo Hayward BROULEE Kai Morgan TATHRA    
Under 11 Diamond Lady Emily Walker PAMBULA Mia Jones NAROOMA Jade Wilson NAROOMA Skye Wildman BROULEE Kate Corcoran BROULEE Chloe Tyrrell NAROOMA
Under 12 Ironman Jack Caldwell PAMBULA Lachlan Harvey PAMBULA Jorge Constable NAROOMA Hugh Campbell-Jones PAMBULA Oliver Warren BROULEE Nathan Price BROULEE
Under 12 Diamond Lady Halle Constable NAROOMA Chloe Dunn BROULEE Carly van Bracht TATHRA Taia Creary TATHRA Zimitra Lyras BATEMANS BAY Madison Ahearn BROULEE
Under 13 Ironman Jackson Blake BATEMANS BAY Harrison Woodley TATHRA Patrick Broe PAMBULA Samuel Jenkins MORUYA Brendon Young MORUYA  
Under 13 Diamond Lady Kyarna Boulton TATHRA Abbey Dunn BROULEE Milaina Cafe NAROOMA Niamh O'Duibhir PAMBULA Emma Corcoran BROULEE Bella Laverock BROULEE
Under 14 Ironman Callum Elliott BROULEE Aiden Miles NAROOMA Riley Stafford MORUYA Lochlann O'Duibhir PAMBULA    
Under 14 Diamond Lady Kirra Dale BROULEE Teagan Firle JINDABYNE Zali Smith TATHRA Ava Weymans MORUYA Anna Hosking BROULEE Scarlett Whitaker TATHRA
Under 8 Male Sprint Connor Potts NAROOMA Liam Carrol BROULEE Ashton Ford PAMBULA Louis Hayward BROULEE Asher Theodorakis BERMAGUI Henry Allen BATEMANS BAY
Under 8 Female Sprint Ava Whitby PAMBULA Laura Ovington NAROOMA Audrey Hawkins BROULEE Leah Kelly TATHRA Bonnie Lever TATHRA Topaz Dudley NAROOMA
Under 9 Male Sprint Luke Drewsen BROULEE Zane Ziviani NAROOMA Riley Newell BROULEE Drew Marshall BERMAGUI Mitchell Beby BROULEE Kiran Gill PAMBULA
Under 9 Female Sprint Isabella Evans PAMBULA Emily Spooner NAROOMA Emma Fraser PAMBULA Sierra Cowley NAROOMA Leila Kreet BROULEE Elizabeth Barrington BROULEE
Under 10 Male Sprint Daniel Betts NAROOMA Sam Blake BATEMANS BAY Sam Glasson BERMAGUI Morgan Bromwich NAROOMA Jontae Thompson PAMBULA Janu Porter TATHRA
Under 10 Female Sprint Rogue Constable NAROOMA Claire Callaghan BERMAGUI Bianca Boag PAMBULA Sophie Potts BERMAGUI Kaeleigh Peard BROULEE Heidi van Bracht TATHRA
Under 11 Male Sprint Darcy Woodley TATHRA Travis Stubbs NAROOMA Sebastian Potts NAROOMA Maximus Bourke NAROOMA Tom Foat NAROOMA Sakchham Bishwakarma TATHRA
Under 11 Female Sprint Mystery Bennett NAROOMA Isla Miller BERMAGUI Evie Blankenstein TATHRA Chloe Tyrrell NAROOMA Audrey Bradshaw BROULEE Macy Don NAROOMA
Under 12 Male Sprint Archer Whitby PAMBULA Flynn Whitby PAMBULA Jayden Reyneke PAMBULA Travis Fairweather BROULEE Lachlan Harvey PAMBULA  
Under 12 Female Sprint Chloe Dunn BROULEE Taia Creary TATHRA Halle Constable NAROOMA Lilli Simpson PAMBULA Carly Van Bracht TATHRA Leilani Crocker-Pajo TATHRA
Under 13 Male Sprint Patrick Broe PAMBULA Zachary Ogilvie PAMBULA Liam Mahony NAROOMA Harrison Woodley TATHRA Connor Matterson PAMBULA Oliver Meaker TATHRA
Under 13 Female Sprint Kailey Jorgensen NAROOMA Abbey Dunn BROULEE Caitlin Don NAROOMA Jane Hudson NAROOMA Bella Laverock BROULEE Stephanie Ovington NAROOMA
Under 14 Male Sprint Aiden Miles NAROOMA Angus Patmore NAROOMA Rhys Flood BROULEE Malaki Stedman BATEMANS BAY Sam Perry NAROOMA Lochlann O'Duibhir PAMBULA
Under 14 Female Sprint Elli Beecham NAROOMA Kirra Dale BROULEE Zali Smith TATHRA Anna Hosking BROULEE Hayley Stubbs NAROOMA Ava Weymans MORUYA
Under 8 Beach Relay BROULEE PAMBULA TATHRA      
Under 9 / Under 10 Beach Relay NAROOMA PAMBULA A PAMBULA B BERMAGUI    
Under 11 / Under 12 Beach Relay PAMBULA TATHRA NAROOMA BROULEE A BROULEE B NAROOMA
Under 13 / Under 14 Beach Relay NAROOMA PAMBULA BROULEE TATHRA NAROOMA  
Under 8 Male Flags Sean Peard BROULEE Connor Potts NAROOMA Liam Carrol BROULEE Maxim Savchenko-Ray BERMAGUI Henry Allen BATEMANS BAY Jarrah Norris TATHRA
Under 8 Female Flags Laura Ovington NAROOMA Ava Whitby PAMBULA Bonnie Lever TATHRA Emma Peard BROULEE Macey Whitby PAMBULA Leah Kelly TATHRA
Under 9 Male Flags Luke Drewsen BROULEE Lincoln Thompson PAMBULA Kiran Gill PAMBULA Thomas Lightly TATHRA Alex Daly PAMBULA Riley Newell BROULEE
Under 9 Female Flags Emily Spooner NAROOMA Jade Potter TATHRA Mylee Madden PAMBULA Isabella Evans PAMBULA Lily Mahony NAROOMA Elizabeth Barrington BROULEE
Under 10 Male Flags Sam Blake BATEMANS BAY Jontae Thompson PAMBULA Daniel Betts NAROOMA Kobi Woods PAMBULA Janu Porter TATHRA  
Under 10 Female Flags Bianca Boag PAMBULA Bella Tsogas PAMBULA Heidi Lever TATHRA Elli-Sky Dulhunty PAMBULA Rogue Constable NAROOMA Heidi van Bracht TATHRA
Under 11 Male Flags Travis Stubbs NAROOMA Darcy Woodley TATHRA William Clapton PAMBULA Hudson Bromwich NAROOMA Tom Foat NAROOMA Max Bourke NAROOMA
Under 11 Female Flags Chloe Tyrrell NAROOMA Macy Don NAROOMA Makynli Dale BROULEE Kirra McCaughtrie NAROOMA Bella Davis NAROOMA  
Under 12 Male Flags Flynn Whitby PAMBULA Archer Whitby PAMBULA Nathan Price BROULEE Isiah Krelle BERMAGUI Lachlan Harvey PAMBULA Travis Fairweather BROULEE
Under 12 Female Flags Taia Creary TATHRA Chloe Dunn BROULEE Halle Constable NAROOMA Leilani Crocker-Pajo TATHRA Carly van Bracht TATHRA Paige Clapton PAMBULA
Under 13 Male Flags Patrick Broe PAMBULA Liam Mahony NAROOMA Oliver Meaker TATHRA Harrison Woodley TATHRA Samuel Jenkins MORUYA Zachary Ogilvie PAMBULA
Under 13 Female Flags Kailey Jorgensen NAROOMA Caitlin Don NAROOMA Jane Hudson NAROOMA Bella Laverock BROULEE    
Under 14 Male Flags Aiden Miles NAROOMA Rhys Flood BROULEE Sam Perry NAROOMA Angus Patmore NAROOMA Malaki Stedman BATEMANS BAY  
Under 14 Female Flags Elli Beecham NAROOMA Kirra Dale BROULEE Hayley Stubbs NAROOMA Teagan Firle JINDABYNE Zali Smith TATHRA Anna Hosking BROULEE
Under 8 Male 1km Run Ryder Woods PAMBULA Louis Hayward BROULEE Connor Potts NAROOMA Ty Constable NAROOMA    
Under 8 Female 1km Run Macey Whitby PAMBULA Lara Barnes BROULEE Laura Ovington NAROOMA Kiera Atkinson MORUYA    
Under 9 Male 1km Run Zane Ziviani NAROOMA Mitchell Beby BROULEE Lincoln Thompson PAMBULA Riley Newell BROULEE Aidan Tyrrell NAROOMA Arlo Stafford MORUYA
Under 9 Female 1km Run Isabella Evans PAMBULA Emma Fraser PAMBULA Jade Potter TATHRA Elizabeth Barrington BROULEE Leila Kreet BROULEE Chelsea Tyrrell NAROOMA
Under 10 Male 1km Run Sam Glasson BERMAGUI Kobi Woods PAMBULA Leo Weymans MORUYA Jesse Smith TATHRA Johny Constable NAROOMA  
Under 10 Female 1km Run Kaeleigh Peard BROULEE Faith Matthews BERMAGUI Kya Rixon BERMAGUI Marley Eaton BROULEE Sari Bridgeman BROULEE  
Under 11 Male 1km Run Harry Barrington BROULEE Riley Beby BROULEE Travis Stubbs NAROOMA Hugo Hayward BROULEE Sebastian Potts NAROOMA Paige Clapton PAMBULA
Under 11 Female 1km Run Kate Corcoran BROULEE Georgia Scarlett PAMBULA Mia Jones NAROOMA Audrey Bradshaw BROULEE Jessica Flood BROULEE Jade Wilson NAROOMA
Under 12 Male 1km Run Archer Whitby PAMBULA Flynn Whitby PAMBULA Jack Caldwell PAMBULA Travis Fairweather BROULEE Lachlan Harvey PAMBULA Jayden Reyneke PAMBULA
Under 12 Female 1km Run Abby Fraser PAMBULA Chloe Dunn BROULEE Tasman McKenzie BERMAGUI Madison Ahearn BROULEE    
Under 13 Male 1km Run Samuel Jenkins MORUYA Connor Matterson PAMBULA Oliver Meaker TATHRA Brendon Young MORUYA Liam Mahony NAROOMA Zachary Ogilvie PAMBULA
Under 13 Female 1km Run Milaina Cafe NAROOMA Stephanie Ovington NAROOMA Caitlin Don NAROOMA Lillyan Potts NAROOMA    
Under 14 Male 1km Run Rhys Flood BROULEE Jake Machin BROULEE Lochlann O'Duibhir PAMBULA      
Under 14 Female 1km Run Elli Beecham NAROOMA          
             
All Age Relay PAMBULA A NAROOMA PAMBULA B BROULEE A TATHRA BROULEE B
             
NON POINT NEW EVENTS            
All Age Swim Relay NAROOMA PAMBULA BROULEE A BROULEEE B    
             
FAST & FURIOUS - Under 9 Lara Elliott BROULEE (F)          
FAST & FURIOUS - Under 10 Jontae Thompson PAMBULA (M) Kaleb Miles NAROOMA (M) Riley Campbell BROULEE (M)      
FAST & FURIOUS - Under 11 Hugo Hayward BROULEE (M) Emily Walker PAMBULA (F) Mia Jones NAROOMA (F)      
FAST & FURIOUS - Under 12 Jack Caldwell PAMBULA (M) Tarren Elliott BROULEE (F) Jorge Constable NAROOMA (M) Chloe Dunn BROULEE (F)    
FAST & FURIOUS - Under 13 Patrick Broe PAMBULA (M) Abbey Dunn BROULEE (F) Hannah Campbell BROULEE (F)      
FAST & FURIOUS - Under 14 Callum Elliott BROULEE (M) Kirra Dale BROULEE (F) Aiden Miles NAROOMA (M)      

BERMAGUI JUNIOR CARNIVAL POINTSCORES
3rd December 2017

EVENTS BROULEE MORUYA NAROOMA BERMAGUI TATHRA PAMBULA JINDABYNE BATEMANS BAY
Under 8 Male Wade     6 4   32    
Under 8 Female Wade 6 10 16 8 2      
Under 8 Wade Relay 16   2 8 6 10    
Under 9 Male Wade 24       8 10    
Under 9 Female Wade     30     12    
Under 9 Wade Relay 16   14   10 2    
Under 9 Male Surf   22   6 12      
Under 9 Female Surf 30   8   4      
Under 10 Male Surf 16     8   6   12
Under 10 Female Surf 2   20 4   16    
Under 11 Male Surf 26 4     12      
Under 11 Female Surf 8 2 14   6 12    
Under 12 Male Surf 6       6 30    
Under 12 Female Surf     12 4 14 2   10
Under 13 Male Surf         8 16 6 12
Under 13 Female Surf 18   8   12 4    
Under 14 Male Surf 14 8 16     4    
Under 14 Female Surf 12 12 4   6   8  
Under 9 Male Board   10 18   2 12    
Under 9 Female Board 12   16   12      
Under 10 Male Board 14     10 2 16    
Under 10 Female Board 6   16   8 12    
Under 11 Male Board 10 6 14   12      
Under 11 Female Board 10   20     12    
Under 12 Male Board 20   6     16    
Under 12 Female Board 8   12   18 4    
Under 13 Male Board     8   10 10 2 12
Under 13 Female Board 14   10   10 8    
Under 14 Male board 14 8 16     4    
Under 14 Female board 12   16   6   8  
Under 11 Male Ironperson 18       18      
Under 11 Diamond Lady 10   20     12    
Under 12 Male Ironperson 6   8     18    
Under 12 Diamond Lady 12   12   14     4
Under 13 Male Ironperson   10     10 8   12
Under 13 Diamond Lady 16   8   12 6    
Under 14 Diamond Lady 16 6     10   10  
Under 14 Ironman 12 8 10     6    
Under 8 Male Sprint 8   6 2   4   1
Under 8 Female Sprint 4   6   5 6    
Under 8 Beach Relay 6       4 5    
Under 9 Male Sprint 12   5 3   1    
Under 9 Female Sprint 3   8     10    
Under 9 & Under 10 Beach Relay     6 3   9    
Under 10 Male Sprint     9 4 1 2   5
Under 10 Female Sprint 2   6 8 1 4    
Under 11 Male Sprint     14   7      
Under 11 Female Sprint 2   10 5 4      
Under 11 & Under 12 Beach Relay 5   5   5 6    
Under 12 Male Sprint 3         17    
Under 12 Female Sprint 6   4   8 3    
Under 13 Male Sprint     4   4 13    
Under 13 Female Sprint 7   14          
Under 13 & Under 14 Beach Relay 4   8   3 5    
Under 14 Male Sprint 4   13     1   3
Under 14 Female Sprint 8 1 8   4      
Under 8 Male Flags 10   5 3 1     2
Under 8 Female Flags 3   6   5 7    
Under 9 Male Flags 7       3 11    
Under 9 Female Flags 1   8   5 7    
Under 10 Male Flags     4   2 8   6
Under 10 Female Flags     2   5 14    
Under 11 Male Flags     12   5 4    
Under 11 Female Flags 4   16          
Under 12 Male Flags 5     3   13    
Under 12 Female Flags 5   4   11 1    
Under 13 Male Flags   2 5   7 7    
Under 13 Female Flags 3   15          
Under 14 Male Flags 5   13         2
Under 14 Female Flags 6   10   2   3  
                 
All Age Relay 4   5   2 10    
                 
Under 8 Male Run 1km 5   7     6    
Under 8 Female Run 1km 5 3 4     6    
Under 9 Male Run 1km 8 1 8     4    
Under 9 Female Run 1km 5   1   4 11    
Under 10 Male Run 1km   4 2 6 3 5    
Under 10 Female Run 1km 11     9        
Under 11 Male Run 1km 14   6     1    
Under 11 Female Run 1km 11   5     5    
Under 12 Male Run 1km 3         18    
Under 12 Female Run 1km 8     4   6    
Under 13 Male Run 1km   9 2   4 6    
Under 13 Female Run 1km     18          
Under 14 Male Run 1km 11         4    
Under 14 Female Run 1km     6          
                 
Total 612 126 650 102 355 540 37 81
                 
Grand Total                
                 
POINTSCORE CLUB POINTS            
First NAROOMA 650            
Second BROULEE 612            
Third PAMBULA 540            
Fourth TATHRA 355            
Fifth MORUYA 126            
Sixth BERMAGUI 102            
Seventh BATEMANS BAY 81            
Eighth JINDABYNE 37